Директора Любопільської школи часто називали мрійником. А мріяв Олександр Всеволодович про речі майже нездійсненні, як говорили в його оточенні. Наприклад, встелити плиткою шкільне подвір’я чи утеплити будинок старого корпусу, щоб стіни не текли, або ще більш фантастично — захистити територію навчального закладу металевою сіткою, а старий фасадний паркан замінити на новий, сучасний. Кошти на прості роботи по ремонту навчального закладу, який практично був на межі закриття Лиманським районом, не виділялися довгі роки. І тільки коли жителі Любополя та Ранжевого вирішили приєднатися до Визирської громади, крига зрушила, а учні й працівники Любопільської школи отримали шанс проводити навчальний процес в цивілізованих умовах. Всього за рік тут сталися великі зміни в питаннях доброустрою. У 2020 році Визирська громада виділила на ремонт Любопільської школи 3 млн грн, стільки не виділялося на цей навчальний заклад останні кілька десятків років.
Площа ділянки, на якій розташована школа, складає близько 1 га. Цього року її обнесли металевою огорожею. Старий фасадний паркан знесли й встановили нові опори для кованих решіток, які додадуть навчальному закладу ошатний вигляд.
Звичка директора квапити підготовку школи до початку навчального року, в цьому році затьмарює розуміння того, що показники по захворюваності на COVID-19 поки в Україні не падають. Як і всі школярі країни, учні Любопільської школи після карантину відразу пішли на канікули. Чи будуть дозволені заняття в шкільних класах з 1 вересня, поки невідомо. Крім того, в Любопільському старостинському окрузі не набирається повноцінний перший клас, а обидві вчительки початкової школи, з різних причин, звільнилися. Але діти чекають з нетерпінням на початок справжнього навчального року.
Дистанційне навчання в школах України найгірше сприйняли діти у сільській місцевості, і Любопіль тут не є винятком. Відсутність комп’ютерів або смартфонів, а іноді й можливості оплатити послуги інтернету у дітей з малозабезпечених сімей поставили в нерівні умови сільських та міських школярів, вважають фахівці.
Коли перед школярами Любополя та Ранжевого відкриються двері їх класних кімнат в новому навчальному році, ще невідомо, але те, що свято — «День знань» тут обов’язково відбудеться, можна не сумніватися. І нехай воно пройде без традиційної шкільної лінійки, саме перебування у шкільних стінах після довгої розлуки стане для дітей та для їхніх вчителів важливою подією у житті.
Авторка: Катерина Гончар.