Розвивати Южненську громаду необхідно, враховуючи при цьому досвід формування міських приморських громад зі схожим потенціалом.
Коли в 1973 році було прийнято рішення про створення селища, яке тоді називалося ще Нова Сичавка, очікувалося, що до 1990 р. ньому буде жити до 30 тис. осіб, надалі розглядалася можливість того, що населений пункт розростеться до 150 тис. жителів, ставши містом.
Існує кілька можливих варіантів подальшого розвитку Южного в цілому, вважає депутат Одеської облради. Якщо обирати напрямки рекреаційне та туристичне, а це цілком можливо, бо порто-промислова зона розташована все ж осторонь від Южного, тоді можливо є доцільним обговорювати перспективи агломерації з Коблівською сільрадою та розвивати широку пляжну зону, проводити берегоукріплення, можливо розглянути проєкт загальної приморській набережній, облаштувати в прибережній зоні каналізацію, провести туди воду. Тому що без цього елементарного набору умов безглуздо говорити про створення успішної рекреаційної зони.
Нова місцева влада Южненської громади, яка буде обрана в жовтні, повинна буде визначитися з напрямками та стратегією її подальшого розвитку.
Цю комплексну стратегію можливої агломерації має сенс розробляти разом з вченими, залучаючи всі населені пункти сусідніх прибережних ОТГ. Сідати за стіл переговорів з громадами, які створені в Крижанівці, у Фонтанці, інших селах і спільно розв'язувати ці проблеми, з огляду на спільні інтереси громад.