Нова українська школа (НУШ) — це головна реформа Міністерства освіти і науки, яка розпочата останніми роками. Ії реалізація розпланована на десятиріччя вперед. Найголовніша мета — створити школу, у якій дітям буде приємно навчатись та яка даватиме учням не просто знання, а ще й вміння застосовувати їх у реальному житті. Підготувати дитину для отримання знань у новому форматі мають дошкільні заклади, які теж змінюють формат своєї роботи. Відділ освіти, молоді та спорту Визирської сільради з 3 червня поточного року розпочав процес обговорення концепції дошкільного виховання з керівництвом та вихователями дитячих садків.
Відповідно до цих заходів, на нараді з закладами дошкільної освіти громади були озвучені етапи змін, які мають втілюватися з серпня 2020 року. За словами Валентини Харламбової, керівники дитячих садків надали своє бачення, а також обговорили зі своїми колективами та батьками дітей, що виховуються у садках, відповідні програми. Основна теза нового формату — це ставлення до дитини, як до особистості.
Аби запрацювала дана програма, слід ретельно до цього підготуватися. Адже нові підходи у вихованні потребують певних матеріальних витрат, закупівлі відповідного освітнього, що дуже важливо, сучасного та креативного обладнання. Тут у керівництва дитячих садків у Визирці та Першотравневому є також свої побажання до місцевої влади.
На її думку, вкрай необхідно ввести до програми дошкільного виховання дисципліни, що навчать піклуватися про своє здоров’я та безпеку, також дуже важливо дообладнати спортивні майданчики, зробити їх креативними та розвивальними, актуальними на наш час. До речі, працівники дитячого садочку «Пролісок» вже проводили консультації з батьками вихованців, як це й передбачено у новому форматі роботи дошкільних закладів, аби ті ознайомили працівників з індивідуальними побажаннями та вподобаннями самих дітей.
У Першотравневому дошкільному навчальному закладі «Сонечко» до змін у форматі виховної роботи ставляться з поглядом на майбутнє.
В той самий час, задля того, аби запрацювала нова програма, слід покращити і матеріально-технічну базу закладу, провести до груп інтернет, закупити креативні та сучасні іграшки. Потребують також ці заклади активної участі батьків у впровадженні нововведень.
Процес обговорення, консультацій та обміну досвідом між колегами-вихователями, батьками, профільними фахівцями триватиме і надалі. Відділ освіти, молоді та спорту Визирської сільради радить колективам дитячих садків під час формування виховних програм також використовувати рекомендації та розробки міністерства освіти України.
Автор: Сергій Бяков.