Предтечею компанії ТІС був радянський мегапроєкт перевалки туніських фосфоритів, що не склався. Трансінвестсервіс не став його відновлювати, а розгорнув на 180 градусів і досяг успіху.
На початку 80-х з'явилася ідея створення в Аджаликському лимані перевантажувального комплексу «Лиман» для імпорту фосфоритів. У 1987 році було створено ДП «Лиман». У 1989 р. — завершено будівництво першої черги терміналу потужністю 2,5 тис. т вантажів на рік. Але до другої черги справа так і не дійшла.
Комплекс за рівнем інноваційності, автоматизації, екологічної безпеки був одним з кращих в Європі. Але застосування йому не знайшлося. В результаті проєкт заморозили, комплекс простоював. А ДП «Лиман» перебивався виконанням нерегулярних замовлень — від перевалки ВРХ до погрузки металу.
Творці ТІС вирішили вдихнути в термінал друге життя, але використовувати його не для імпорту сировини, а для експорту. Зокрема для перевалки металопродукції, хімічних і генеральних вантажів.
Хоча на той момент — в 1994 році — жоден із двох співзасновників компанії Трансінвестсервіс не мав досвіду в портовому бізнесі. Олексій Ставніцер був відомим альпіністом і підприємцем, а Олег Кутателадзе — юристом.
За матеріалами сайту latifundist.com.