Зацікавленість в поліпшенні якості своєї праці кожним працівником відбивається на розвитку і доходах підприємства. Керівництво ТІСа розуміє важливість зворотного зв’язку і в день народження компанії традиційно вітає своїх співробітників, відзначаючи досягнення змін і конкретних людей. Колеги своєю чергою діляться особливостями своєї професії та досвідом роботи на ТІСі.
Станіслав Стоянов, механік по ремонту СОРСО ТІС
На ТІСі я працюю дуже давно, з 2001 року. Ми обслуговуємо і ремонтуємо спецмеханізми. Робота складна, але я настільки в неї втягнувся, що без неї просто не можу. Знаєте, я одного разу рік через ліквідацію підприємства перебивався випадковими заробітками, поки не потрапив на ТІСі. Мені є з чим порівнювати, тому можу сказати, що головне на ТІСі — це стабільність. Я тут працюю безмаль 20 років, і жодного разу не було проблем: є робота, є зарплата, а це дуже важливо.
Валерій Коваленко, майстер по ремонту
Коли 10 років тому будували контейнерний термінал, я робив побутові приміщення з контейнерів і в результаті залишився майстром по ремонту такелажу. Так і працюю: все, що поламалося, несуть мені. У мене кожен день щось нове, тому що ламається різне. Але головне — це спілкування, бути в колективі, а він у нас дуже хороший. Загалом, мене все влаштовує, йти не збираюся.
Юрій Чепчий, машиніст контейнерного навантажувача
Я на ТІСі з 2003 року. Спочатку працював на рудному перекидачі, і, коли заходили крани, ми зі своєю зміною жартували: це мій кран, це мій. Я взагалі висотник, мені висота подобається, але я записався на відбір, здав документи й отримав свій кран. Стажування було сильне, нас змушували кататися на кранах з контейнерами день і ніч, зате руку набили. У нас добрі відносини з директором Россовським Юрієм Віталійовичем: можна поговорити з ним, поставити питання, він завжди вислухає і щось порадить. А взагалі, результат залежить від кожного: якщо кожен на своєму місці буде прагнути зробити краще, то і загальний результат буде краще.
Станіслав Морозов, такелажник 5-го розряду
Я 21 один рік відходив в море, але захотілося на березі осісти, тоді й прийшов на ТІС. Мене оформили такелажником, і ось я вже 22 роки тут працюю. Де троси — там я! Де сталеві канати — там теж я! Сплітаю до старого — новий, і ось воно по тросах і пішло, новий заводиться, а старий викидається. Я люблю свою роботу, сам всьому навчився. Мене на ТІСі всі знають, тому що немає ділянки, де б я троси не міняв.
Олександр Пустовойтенко, електромеханік навантажувальних машин
Я відповідаю за все електрообладнання та електромеханіку контейнерного термінала — від лампочки до крана. Дивимося, ремонтуємо, вдосконалюємо. Я із задоволенням йду на роботу, звик тут до всього за 13 років. По-перше, на ТІСі відмінний колектив, по-друге, у нас хороші умови: є столові, видають спецодяг, заохочують за добру роботу. А грамота — заслуга не тільки моя, а всієї команди. Чим швидше і більш злагоджено виконаємо роботу, полагодимо обладнання, тим ефективніше пройде навантаження/відвантаження. Ще плюс, що у нас немає розбіжностей між вищою, середньою і нижчою ланками, ми все обговорюємо і робимо разом.
Григорій Ткач, акумуляторник служби малої механізації ТІС-Вугілля
Я працюю на ТІСі 10 років: спочатку акумуляторником, потім слюсарем навантажувальних машин, водієм і знову акумуляторником. Чому? Тому що без акумулятора ніяка машина не поїде! Від мене залежить, щоб машина була весь час на ходу, і водій міг виконати своє завдання по навантаженню/відвантаженню судна, яке не буде стояти й чекати. Мені подобається на ТІСі, тому що про нас дбають: доставляють на роботу і з роботи, постійно покращують побутові умови (наприклад, відкрили нову їдальню). Або ось в ситуації з коронавірусом відразу стали вимірювати температуру при вході, видали маски, поставили всюди антисептики, повісили одноразові рушники. І ти відразу розумієш: компанія піклується про тебе, переживає, їй важливі люди і їхнє здоров’я. А здоровий колектив — це хороша робота.
Дмитро Павельчук, машиніст контейнерного причального перевантажувача
На ТІС я починав з підрядних робіт, а коли відкрився контейнерний термінал, пішов сюди працювати. Я довго спостерігав, і мені сподобалася докерська система, почав зі стропальника, потім був водієм, кранівником і так дійшов до СТС. Я працюю машиністом контейнерного перевантажувача на причальному великому крані, але можу на будь-якій техніці, яка є на терміналі. Буває, що немає судна на навантаження, і я переходжу на іншу техніку, наприклад, на складські крани. Робота завжди є, працювати цікаво, гарне підприємство, начальство адекватне.
Денис Гнапа, стропальник ТІС-КТ
Я працюю стропальником вже 3,5 року, в інтернеті знайшов оголошення і так потрапив на термінал. Роботою задоволений. Ми сигналимо кранівникам на причалі й судні, куди вантажити, спостерігаємо, контролюємо, допомагаємо. Той, хто працює знизу, чіпляє замки на контейнери, щоб нічого не розсипалося, хто зверху на судні — контролює, щоб кранівник правильно поставив вантаж в клітинку, фіксує все в планшеті. Крім того, займаємося розкріпленням/скріпленням вантажів, особливо негабаритних. Тут дуже цікаво, кожен день щось нове, новий вантаж, нові завдання. Плюс є система премій: у нас чотири зміни, які змагаються між собою, хто більше занурить і вивантажить, яка відстає зміна налаштовується бути краще в наступному місяці. Взагалі хочеться, щоб карантин скоріше закінчився і поновилися збори, щоб можна було з усіма щось обговорювати не тільки дистанційно.
Володимир Крилов, машиніст СП служби експлуатації ТІС-Вугілля
Я давно тут працюю. Мені подобається, що можливий кар'єрний ріст. Починав з підсобного робітника, а зараз я машиніст суднонавантажувача на висоті. Мене абсолютно все влаштовує: розвіз на роботу і з роботи, змінний графік, а колектив — взагалі вогонь! Ось грамоту дали за трудові заслуги, значить, я хороший працівник.
За матеріалами газети «Наш ТIS», № 9, вересень 2020 р.