Кожен населений пункт Визирської ОТГ має свої переваги. Так, наприклад, село Калинівка розташоване біля Тилігульського лиману, тому основним джерелом доходу тут може стати туристична сфера. Але потрібно її розвивати. В сучасних умовах дуже великий інтерес викликає так званий «зелений туризм», який саме і хочуть розвивати у цьому селі.
Микола Ткаченко, Калинівський сільський голова
В нас є 4,3 га земель рекреаційного призначення, які знаходяться безпосередньо в селі Калинівка. Тобто це наша буде, так скажемо, відправна точка, звідки будуть прокладені зелені маршрути. Кінцевою точкою ми плануємо місце, куди дельтапланеристи майже з усієї країни приїжджають, щоб «поплавати» на своїх планерах.
Але для того, щоб реалізувати ідеї «зеленого туризму», необхідно мати розвинуту інфраструктуру.
Микола Ткаченко, Калинівський сільський голова
Це — наше майбутнє. Зрозуміло, що розвиватися буде і вся громада, і люди будуть зайняті. «Зелений туризм» має попит не тільки в купальний сезон. І зараз можна спостерігати, яка багата та різноманітна природа на нашому Тилігульському лимані. Тобто все є для того, щоб люди були зайняті й займалися безпосередньо розвитком «зеленого туризму» цілий рік.
Дійсно, саме тут, у 50 км від Одеси, розташований цей куточок дикої природи, який входить до регіонального ландшафтного парку «Тилігульський».
Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу РЛП «Тилігульський»
Ця територія є дільницею цілинного степу, тобто вона не знала плуга. Тут ніколи не орали, тому ця територія насамперед багата ботанічними своїми видами. Тут і проліски Ельвеза, і шафран сітчатий, тюльпан Шренка. Тут кілька видів ковили, в тому числі й ковила Лессінга, яка має ості, які тремтять на вітру.
Дуже важливо, щоб «зелені екскурсії» проводились під наглядом співробітника регіонально-ландшафтного парку «Тилігульський», підкреслює вчений.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідницького відділу РЛП «Тилігульський»
Проводить він по маршруту, розповідає про місцеві пам’ятки, заодно стежить за дотриманням законності. Тому що люди в нас звикли рвати гербарії, відвозити собі додому квіточки на пам’ять, а те, що вони зів’януть через дві години, над цим вони не дуже-то замислюються. Але на заповідній території це заборонено, на те вона і заповідно-запобіжна територія. За цим всім стежить гід. Крім того, він дає інформацію потрібну, цікаву для екскурсантів. І вони не просто естетично насолоджуються, але і їдуть, наповнені знаннями.
Він також відмітив таку тенденцію: країни, які пішли шляхом розвитку екотуризму, отримали ціле покоління громадян, які полюбляють свою природу, тому що знають ціну її збереження для майбутніх поколінь. Настав час йти цим шляхом і Україні.
Авторка: Стелла Дюар.