Сьогодні, в сучасному світі йде розвиток у різноманітних сферах, створюються високоінтелектуальні IT-технології — нагальною проблемою з кожним роком, а мабуть, вже й з кожним днем, є питання екології. За останні роки люди почали замислюватися про те, що потрібно вже зробити для того, аби наша планета не прийшла до екологічної катастрофи. Все більш актуальними стають акції з сортування сміття, прибирання зелених зон, відмови від пластику тощо. І найголовніше — екологічне виховання зараз вже починається з дитинства. У Визирському ліцеї цій тематиці приділяють велику увагу.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Ми беремо участь у різних природоохоронних акціях. Це акція «Першоцвіт», яка проходить навесні, це «Пташиний дивосвіт», коли діти готують годівнички, розвішують їх, підкормлюють згодом зимувальних пташок, які тут залишаються. Це вже стало щорічною традицією, і годівнички такі вже — прямо шедеври, можна сказати. Діти наші талановиті.
Крім участі в акціях у ліцеї впроваджуються і екологічні навчальні проєкти. Наприклад, «Феєрія краси».
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Гасло цього проєкту буде «Шкідливе — може стати красивим». Ми вже його розпочали — це виготовлення із пластикових пляшок, тобто із цього пластику, який понад 400 років не розкладається, але ми хочемо донести дітям, що його можна використовувати по іншому. Ми хочемо виготовити метеликів і прикрасити, наприклад, одну зі стін, щоб показати дітям, що з цього можна зробити красиво і давати друге життя, скажімо, предметам, які вже вийшли з ужитку.
І ось зараз агітбригада ліцею готується до обласного екологічного фестивалю, темою якого буде «Планета — наш спільний дім». В цьому році, у зв’язку з карантинними обмеженнями, захід буде проходити онлайн, але це не полегшує завдання, тому сьогодні діти ретельно готують до нього свою програму.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Ми готуємо виступ, який буде зніматися на відео. Матеріали, тобто звіт про роботу за цілий рік, яку проводила школа — такий звіт буде робитися. Плюс ще дівчатка з агітбригади знімають короткометражний ролик соціального характеру про збереження навколишнього середовища, про прикрашання та доброустрій нашого села. Це все — етапи конкурсу. Сподіваюся, що нам все вдасться.
Допомагає у підготовці матеріалів колишня учениця Визирського навчального закладу, а тепер його працівниця, педагогиня-організаторка Діана Чайка, яка дуже захоплюється такими творчими, а саме головне корисними заходами.
Діана Чайка, педагогиня-організаторка Визирського ліцею
Наша школа завжди бере в цьому конкурсі участь. Насамперед це є важливим для дітей і для нашого населення. Це не те, що ми робимо, щоб себе якось розважити. Це не просто конкурс — це частина нашого життя, тому що кожен з нас повинен піклуватися про екологію. Наша планета дуже сильно страждає саме зараз. Ми живемо в такому столітті, коли люди інколи не думають про те, як ми шкодимо нашій планеті. І саме такі маленькі агітбригади з 6 осіб, як в нашій школі, роблять великий внесок в боротьбі з такими проявами.
Якщо з дитинства привчати кожну людину піклуватися про навколишнє середовище, то зовсім скоро наша планета відповість нам своєю вдячністю. Обласний екологічний конкурс відбудеться 30 листопада цього року.
Авторка: Стелла Дюар.