Згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров’я і рішенням педагогічної ради, всі навчальні заклади України в період локдауну працювали дистанційно. Дмитрівська школа так само змінила формат роботи. За нормативними документами заклад проводив зі своїми учнями 30% уроків онлайн і 70% офлайн.
Наталія Антонян, директорка Дмитрівського НВК
У нашому селі немає кабельного інтернету, здебільшого односельці користуються мобільним інтернетом. З 73-х школярів Дмитрівського НВК понад 30-ть ростуть в багатодітних чи малозабезпечених сім’ях. Тож не кожен учень має телефон, ми вже не говоримо про комп’ютери або ноутбуки. У більшості випадків, навіть якщо телефон є, він може не підтримувати сучасні програми та платформи. У сусідньому селі Бутівка проживає 16-ть наших школярів. В їхньому селі теж дуже поганий зв’язок. Дітям інколи доводиться сидіти на деревах і дахах, щоб посилився зв’язок, і з’явилася можливість підключитися до онлайн уроків.
З цієї причини вчителі не можуть використовувати у своїй роботі різноманітні додатки. Вони зупинилися на таких онлайн-платформах, як Zoom та Viber. Бо дітям саме в них зручно працювати, враховуючи швидкість інтернету і можливості гаджетів. За статистикою зазвичай, в онлайн уроках тут беруть участь трохи більше ніж половина школярів, додає директорка.
Вчителі входять в положення дітей та намагаються бути на зв’язку допізна, тому що у частини учнів доступ до гаджетів з’являється саме ввечері, коли батьки повертаються з роботи. Але система дистанційного навчання у НВК контролювалася ретельно.
Ірина Мусієнко, заступниця директора з навчально-виховної роботи, вчителька української мови та літератури
Ми налагодили онлайн навчання наступним чином. Щодня до початку уроків ми відводимо пів години на консультацію дітей та батьків. Зв’язуємо між собою учнів та вчителів. Багато педагогів працюють з дому, тому що проживають в інших селах або в Одесі. Тож процес дистанційного навчання вимагає координатора, цю відповідальність на себе взяла я. Можна сказати, що я потихеньку перетворююсь з завуча у технічного працівника.
Звичайно ж, школярі сумують за класно-урочною системою навчання. Але вони усвідомлюють серйозність сьогоднішньої ситуації та намагаються не відставати від навчальної програми.
На 2021 рік у Дмитрівському НВК заплановані необхідні ремонтні роботи. Для їх здійснення на сесії Визирської сільради було прийнято рішення виділити 1 млн 300 тис. грн.
Володимир Жердецький, староста Дмитрівського старостинського округу
У школі планується капітальний ремонт даху, фасаду та встановлення плитки біля входу. Також в приміщеннях школи та дитячого садка буде встановлено сигналізацію.
Капітального ремонту потребують і приміщення класів, адже цю школу було побудовано ще в 1936 році. Будівля ж дитячого садка почала функціонувати в 50-60 роках. Тому у дошкільного навчального закладу теж є проблеми, каже директорка НВК. Раніше за міжнародним проєктом ПРООН тут замінили дах, утеплили його і теплотрасу. Наразі зробили необхідний капітальний ремонт систем водопостачання та опалення. Можна також сказати, що в садку немає підлоги. Якби на підлозі не лежали килими, можна було б провалитися, признає Наталія Антонян.
У Дмитрівській школі навчаються 79 учнів, дитячий садок відвідують 38 вихованців.
Авторка: Тетяна Колєва.