Українські села зазвичай мають своє гармонійне звучання, яке складається з шуму вітру, гавкоту собак, кукурікання півнів та гомону диких птахів. При цьому останні приносять величезну користь сільському жителю і не тільки своїм, іноді унікальним, співом. Пернаті друзі знищують шкідників дерев: личинок, гусениць та дорослих комах. Залученню диких птахів до присадибної ділянки допомагають годівнички. Їх виготовляють на початку року та вивішують надворі, щоб птахи годувалися й десь поруч вили свої гнізда. Акція з виготовлення годівничок для птахів у Визирському ліцеї традиційна та проходить вже багато років, розповідає його директорка Яна Куліченко.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Прийшла весна, птахи повертаються з теплих країв і традиційно наші діти разом з батьками виготовляють для них годівнички. Ми таким чином зустрічаємо птахів, які прилітають. Ці годівнички залишаються на наступний рік, та ми їх використовуємо коли настають морози, щоб годувати птахів, які зимують в наших краях.
На думку Яни Куліченко, ця акція важлива ще й тим, що діти виготовляють годівнички разом з батьками. Це зближує сім’ю і привчає дітей до спільної праці.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Цього року акція дистанційна, проте ще до карантину ми встигли провести свято «Зустріч птахів». Батьки виготовили для дітей випічку у вигляді пташок, як це раніше робилося за українською традицією. А сьогодні ми зібрали годівнички та діти їх розвішують біля школи.
Михайло у свій вихідний день допоміг старшому сину Богдану, який вчиться у Визирському ліцеї принести годівничку до навчального закладу, ну і таким чином став учасником красивого флешмобу «Нагодуй птахів».
Михайло, житель Визирки
Мені сьогодні приємно допомагати дітям вивішувати годівнички. Я задоволений тим, що мій син хоче брати участь в таких заходах. Він попросив допомогти йому у цьому, виявив наполегливість і я йому допоміг. Він мені часто допомагає і я так само ставлюся до нього.
Син Михайла, Богдан точно пам’ятає, як все відбувалося.
Богдан, зробив з татом годівничку для птахів
Ми робили годівничку два дні, на третій день її пофарбували, на четвертий день вже повісили у саду.
Другокласниця Яна теж бере участь в акції. Вона знає, що важливо не тільки зробити годівнички для птахів, але й регулярно поповнювати їх кормом.
Яна, учениця 2 класу Визирського ліцею
Пшеницю, сало іноді, тільки несолоне.
Акція «Годівничка» проходила дистанційно та дітям було поставлено завдання висилати фотографії поетапного виготовлення виробу. А потім був період, коли діти стежили за тим, як птахи приймають їх частування, розповідає директорка Визирського ліцею. Цього року учні 10 класу виготовляли самостійно підвісні корми для птахів у вигляді фігурок із застосуванням желатину та зерняток.
Яна Куліченко відзначила добру тенденцію — з кожним роком все більше дітей беруть участь в акції «Годівничка». Це допомагає виховувати у школярів любов до творчої праці.
Авторка: Катерина Гончар.