У селі Визирка, неподалік від нинішнього ліцею вже багато десятиліть стоїть пам’ятник загиблим за часи Другої світової війни воїнам, що захищали Батьківщину від фашистських загарбників. Тоді на фронт пішли 225 жителів цього села. 156 визирчан знайшли вічний спокій на землях України, Росії та інших країн Європи, й лише 69 з них, в тому числі 25 людей з інвалідністю, повернулися до рідних домівок.
Ці жертви не видалися марними, бо вранці 5 квітня 1944 року Визирку було повністю визволено. 27 воїнів-визволителів села поховано в братській могилі у центрі Визирки. Сюди, аби покласти квіти та згадати цих героїв, прийшли Визирський сільський голова Валерій Стоілакі, його перший заступник Олександр Токменінов та секретар ради Іван Ососкало разом з працівниками сільської ради.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Ми кожен рік цього дня приходимо сюди, до пам’ятника загиблим воїнам, що віддали свої життя за наше світле майбутнє. Ми їм вдячні за те, що вони зробили подвиг — перемогли фашистських загарбників та забезпечили в Україні спокій і мир.
Перший заступник Визирського сільського голови Олександр Токменінов розповів про цікаві історичні факти часів Другої світової, пов’язані з визволенням Визирки.
Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови
День визволення Визирки — ця перемога дуже дорого обійшлась народу, нашим односельцям. У нас є братські могили, де поховані воїни. Подібні могили є й у Сичавці, Любополі, бо визволення йшло через Тилігульський лиман, а в селі Визирка знаходився шпиталь, де відбувалося лікування військових.
Важливо завжди пам’ятати подвиг героїв-визволителів, зазначив секретар Визирської сільради Іван Ососкало.
Іван Ососкало, секретар Визирської сільської ради
В цей день кожного року відзначаємо визволення нашого села Визирка і вшановуємо пам’ять саме на тому місці, де покладали квіти, там є поховання тих, хто визволяв село, бо поруч у приміщенні школи в ті часи був розташований військовий шпиталь, ті, хто в ньому вмирали, там теж поховані.
Для визирчан це є дійсно святе місце, куди вони щороку приходять, аби вшанувати пам’ять загиблих при визволенні свого рідного села воїнів-героїв.
Нагадаємо, відзначили 77-му річницю визволення села Першотравневе Визирської ОТГ від нацистських загарбників у роки Другої світової війни.
Автор: Сергій Бяков.