У Визирській об’єднаній територіальній громаді запроваджено двомісячник, який проводиться з 1 квітня по 31 травня. В цей період у населених пунктах ОТГ будуть здійснюватися певні роботи з доброустрою, розповідає перший заступник Визирського сільського голови Олександр Токменінов.
Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови
Передбачається провести роботи з доброустрою населених пунктів, кладовищ, братських могил, обелісків, а також заходи з ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та з озеленення. Це робота напружена, в нас, на жаль, не тільки є несанкціоновані сміттєзвалища в населених пунктах, а й вздовж узбіч автомобільних доріг. Цьому питанню ми приділяємо дуже багато уваги, ці роботи вже розпочалися і триватимуть.
У селах Кордон та Мар’янівка Кордонського старостинського округу працює два робітники з доброустрою. Одна з них, Ольга Савівна, розповіла, що саме вона робить.
Ольга Непомняща, робітниця з доброустрою у с. Кордон та Мар’янівка
Зона відноситься моя до села Кордон та до села Мар’янівка біля нас. До моїх обов’язків входить підрізування дерев, троянд, збір листя. Прибираємо, підмітаємо, збираємо сміття, поливаємо, висаджуємо квіти. Наводжу красу.
У Кордонському старостинському окрузі першочерговим було вирішення одного з болючих питань — вивезення сміття, яке деякі жителі залишають на околиці села, ділиться робітник з доброустрою Володимир Казиміров.
Володимир Казиміров, робітник з доброустрою у с. Кордон
Дивимося за порядком, щоб не розкидували сміття, щоб було все красиво. За Кордоном ми прибрали, люди знов понакидали, бачать яму і кидають. Зібрали сміття по кордонській трасі, стоять мішки зі сміттям, бо у вівторок приїжджають, щоб забрати його, люди проїжджають метрів 10-15 та знов викидають сміття. Вже якщо викидаєш — постав коло цих мішків, де його збирають. Просто люди не дивляться та розкидують. Особисто кордонські та з Мар’янівки не вивозять на дорогу, то саме дачники везуть. Ти їдеш у місто, кинь його там у бак, а навіщо ж викидаєш тут — і сам потім дихаєш цим сміттям?
Незабаром почнуться тижні, коли будуть організовані толоки, в яких зможуть взяти участь і місцеві жителі. Усі разом прибиратимуть зони відпочинку. На в’їзді у село, де було восени зроблено перший крок у створенні нового скверу, продовжуватимуть висаджувати дерева та квіти. Також приводять до ладу дитячий та спортивний майданчики біля школи, які дуже полюбляють діти. І звичайно ж, перед святами, проведуть толоку на місцевому кладовищі, розповідає староста Кордонського старостинського округу Оксана Третякова.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Ми там минулого року теж насадили квіти та дерева. В нас є пам’ятник жертвам Голодомору, ми теж там наводимо лад. І вже на сьогодні в нас будується, капличка в нас вже була, а зараз приміщення церкви. І ми будемо якось долучатись, там також є невеличка біля каплички територія з квітів, з дерев — ми будемо сапати, допомагати прибирати. Оскільки, я вважаю, що кладовище — це святе і в кожної людини, яка тут проживає, там є рідні, тож вона повинна долучитись до цих організаційних заходів.
Також Оксана Григорівна відмітила, що окрім робітників з доброустрою КП «Визирське джерело» та самих жителів, долучаються до прибирання і місцеві підприємці та фермери.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Вони займають тут теж дуже такі об’ємні території, та біля них також треба наводити лад. Тому що не все своє, що тільки в межі, потрібно і за територію вийти, десь якісь бур’яни поскошувати. Їм трошки, мабуть, легше, тому що в них є важка техніка, тобто можливо буде і бороною або диском пройтися навколо території, якісь можливо висадити деревця і таке інше.
Крім того, під час толок люди приносять від себе квіти або саджанці, якими також тут прикрашають місцевість. Саме такими об’єднаними зусиллями кожен населений пункт Визирської об’єднаної громади може змінити своє життя на краще.
Авторка: Стелла Дюар.