Кращі вітчизняні виробники спецодягу, постачальники професійного взуття та засобів індивідуального захисту представили зразки своїх виробів в офіс підрозділу з охорони праці ТІС для подальшої співпраці з підприємствами транспортного вузла, розповідає Наталія Аносова, інженерка з охорони праці ТІС-Вугілля.
Наталія Аносова, інженерка з охорони праці ТІС-Вугілля
Строго дотримуємось технічного завдання з безпеки, комфорту та візуалізації, щоб видно було людину. У нас є градація по кольорах. ТІС-ЗДУ — це червоний спецодяг, ТІС-Вугілля — сірий з червоним та контейнерний термінал — васильково-жовтий. Взуття має бути зручним при цьому з антиковзаючою підошвою, міцної устілкою і металевим підноском.
Програма з розробки індивідуального для кожного терміналу спецодягу була впроваджена на транспортному вузлі ТІС два роки тому. Цього року з’явилися нововведення щодо вдосконалення моделей костюмів. Особливу увагу приділено ремонту та пранню спецівок, для цього кожному працівникові видали по два комплекти, щоб за потреби один з них можна було віддавати в прання, розповідає Наталія Аносова.
Наталія Аносова, інженерка з охорони праці ТІС-Вугілля
В кінці минулого року ми уклали договір з портом «Южний». В них є цех з прання та дрібного ремонту спецодягу. Ми перші партії відправили зі складу, там нам все перепрали та полагодили.
Наталія зазначила, що перуть підрядники швидко і якісно. Сьогодні у служби охорони праці немає обмежень за кількістю прань, тому вони будуть проводитися на першу вимогу терміналів. Зручність нововведення вже оцінили працівники підприємства ТІС-Вугілля, одяг яких швидше за всіх забруднюється, розповідає Кирило Власенко, начальник перевантажувального комплексу ТІС-Вугілля.
Кирило Власенко, начальник перевантажувального комплексу ТОВ «ТІС-Вугілля»
Раніше працівники брали цю робу додому, замочували, прали. Це було складно, ламалися пральні машини. У порівнянні з іншими терміналами у нас багато пилу, тому і спецодяг швидше виходить з ладу. Зараз все просто, накопичили робу, її має бути не менше 50 кілограмів, це приблизно 35-40 комплектів, та здаємо у прання. Через день нам вже все привозять.
Важливо відзначити що своєчасне прання робочого одягу, це не тільки розв’язання питань гігієни, але і збільшення строку придатності спецодягу. Забита пилом тканина менш еластична, вона швидко заламується та рветься. Працювати в такому одязі некомфортно, людина втрачає гнучкість руху, що небезпечно в процесі роботи. Чистий одяг виконує всі покладені на нього функції та створює гарний настрій персоналу підприємства.
Авторка: Катерина Гончар.