Ще з моменту створення Визирської об’єднаної територіальної громади відразу ж постало важливе питання розробки детальної програми майбутнього розвитку даної ОТГ, яка містила б декілька пунктів, розповідає перший заступник Визирського сільського голови Олександр Токменінов.
Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови
На даний час Визирською сільрадою замовлено проєкт Стратегії розвитку нашої громади до 2030 року. Це дуже важливий документ, адже кожна громада повинна мати план розвитку територій і соціальних послуг. Вона передбачає дуже багато розділів: по-перше, аналіз наявного стану — кількість населення, площа території, які тут працюють підприємства, а також плани розвитку громади.
Ці пункти передбачають розвиток підприємств, інфраструктури, туристичної галузі, продовжує Олександр Токменінов.
Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови
Без цього плану ми не зможемо брати участь у міжнародних проєктах, проєктах підтримки Фонду розвитку України.
Стратегія розвитку Визирської ОТГ буде розроблятися за участю жителів громади, пройдуть загальні слухання по старостинським округам, проводитимуться опитування. Певні кроки у цьому напрямку вже зроблені, розповідає професор, доктор економічних наук Володимир Осипов.
Володимир Осипов, професор, доктор економічних наук
У 2015 році ми разом з Олегом Кутателадзе розробляли 14 стратегій розвитку для громад Лиманського району, десь у 2018-19 роках почався процес об’єднання громад і зараз, на основі напрацьованого досвіду, ми розробляємо стратегію сталого розвитку Визирської об’єднаної територіальної громади.
На сьогодні для Визирської ОТГ Володимир Осипов виділив три полюси можливостей економічного зростання, перший — це Аджаликський транспортний логістичний хаб, на території якого знаходиться 26 стивідорних компаній, найпотужніші: ТІС, «Risoil» та інші. Другий полюс — це Тилігульський туристично-рекреаційний кластер, у якого є великий екологічний потенціал. І третій — це агропромисловий полюс, тут маються на увазі земельні ресурси, які потрібно ефективно використовувати. Все це відбуватиметься за наявності ефективного менеджменту, вважає професор Володимир Осипов.
Володимир Осипов, професор, доктор економічних наук
Минулого року було створено робочу комісію, до якої увійшла 21 особа — депутати, працівники виконкому, науковці, а також представники всіх секторальних структур, тобто освіти, охорони здоров’я, культури, з керівниками цих підрозділів. Ми разом обговорюємо ці питання.
Наприклад, відділ культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільської ради, в особі його керівниці Катерини Кушнір готовий до співпраці.
Катерина Кушнір, керівниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільської ради
Планування повинно бути всебічним, і ми розуміємо, що розвиток туризму неможливий без розвитку інфраструктури, але це має бути поетапним та поступовим науково обґрунтованим плануванням. Звичайно, з паном Осиповим ми будемо співпрацювати. Гадаю, найближчим часом у нас відбудеться зустріч, ми розкажемо про свої наміри та бачення, вони, як науковці, розкажуть нам про те, що і як краще зробити.
Автор: Сергій Бяков.