В травні за ініціативою відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради, відбувся семінар, який провела Державна служба якості освіти Одеського регіону за участю керівництва ліцеїв, гімназій, дошкільних навчальних закладів Визирщини. Захід стосувався виконання статті 30 Закону України «Про освіту», в частині забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради
На сьогодні це є дуже актуальним, оскільки у Визирській громаді станом на квітень всі заклади освіти забезпечені офіційними вебсайтами та саме зараз ми працюємо над їх наповненням. Щоб це почати правильно робити, ми замовили даний семінар, який був люб’язно проведений нашими колегами з Управління якості освіти. Тому що ми всі прекрасно розуміємо, що контролювальний орган спочатку навчає, а потім вже перевіряє, і має на те всі повноваження.
Одеський регіональний центр оцінювання якості освіти раз на 10 років проводить державний аудит забезпечення навчальних закладів, виконання програм, аналізом того, як працює управлінська система, чи відповідає той чи інший заклад ліцензії про освітню діяльність. На семінарі були розібрані основні моменти, які повинні бути показані на сайтах навчальних закладів, продовжує Валентина Харламбова.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради
Саме на статутні документи, достовірно надавати інформацію — це не просто вордівський документ, а відсканований, завірений, посилання на рішення сесії. Теж саме кадровий склад — якщо це фотокартка, вона має бути підписана, крім того, подається ще табличний варіант кадрового складу. Мікрорайон школи — не просто перелік вулиць, кількість і так далі. Це має бути відповідне рішення або в сканкопії, або в ідеалі воно має викладатися як рішення, наказ по школі, відповідальні особи, тобто це має бути все читаємо, в доступному форматі.
Також одним з основних пунктів є чітке пояснення про зарахування учнів до перших та інших класів, умови прийому тощо. За словами Валентини Харламбової, через карантинні обмеження це дуже актуальне питання.
Задоволені проведеним семінаром і керівники закладів освіти. Своїми враженнями поділилася директорка Першотравневого ліцею Тетяна Казак.
Тетяна Казак, директорка Першотравневого ліцею
Нині такі семінари потрібні, тому що тут чітко розказано, яким повинен бути сайт навчального закладу. Ми вже майже два роки працюємо над своїм сайтом, але ще багато чого ми не зробили. Ми сьогодні це дізналися, коли конкретно було розказано про те, чим повинен бути наповнений сайт. Ми це все візьмемо до уваги й наповнимо свої сайти так, щоб вони дійсно давали чітку інформацію всім здобувачам освіти та батькам, які цього потребують.
Авторка: Стелла Дюар.