Нещодавно міжнародна екологічна громадськість відзначила Міжнародний день мігруючих птахів. Це свято покликане привернути увагу людей до проблем пернатих. Однак необхідно нагадати, що саме птахи на багатьох територіях світу сприяли не тільки екологічній гармонії природи, а й економічному процвітанню місцевих жителів.
Річ у тому, що вже чимало років в багатьох країнах активно розвивається екологічний туризм, що сприяє залученню коштів в їхні бюджети. Адже на планеті мільйони людей люблять проводити активно своє дозвілля, присвячуючи його спостереженню за природним довкіллям.
Протягом багатьох століть пернаті друзі надихали художників, архітекторів, письменників і поетів на мистецькі витвори. Їм присвячені легенди, перекази, повісті, картини, пісні, монументальні роботи. У багатьох країнах світу зображення птахів часто використовують для прикраси предметів повсякденного використання, в тому числі грошей і поштових марок.
Тилігульський лиман, який розташований на межі Одеської та Миколаївської областей, — куточок дикої природи Причорномор’я, де знайшли свій прихисток багато птахів, це те місце, де вони не тільки гніздяться, а й в міграційний період зупиняються для відпочинку й підгодівлі. Це і дуже рідкісні види, до яких належать рожевий пелікан, малий баклан, колпиця, коровайка, гуска мала, казарка червоновола, скопа, орлан-білохвіст, сірий журавель, пісочник морський, кулик-довгоніг, кулик-сорока та інші.
Мають чудову нагоду спостерігати за поведінкою та життям різноманітних птахів жителі Калинівки, Широкого, Кордону, Мар’янівки, Пшонянового — прилиманних сіл Визирської ОТГ Одеського району, численні гості південного регіону, які в теплу пору року проводять тут свій відпочинок.
Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський» і його головний природний об’єкт — лиман — це доволі цікаве місце як для науковців, так і просто любителів природи, оскільки, для прикладу, екосистема однойменного лиману є унікальною для тваринного та рослинного світу.
А ще ця водойма має великі запаси цілющих сірководневих грязей. Тут також водяться різні види риб. Навколишня територія, водна акваторія Тилігульського лиману є своєрідною перлиною Півдня України, де збереглися рідкісні за своєю красою природні ландшафти, унікальні умови для існування тварин і рослин. Все це має великі перспективи для розвитку екотуризму, в чому щорічно пересвідчуються тисячі земляків.
Автор: Іван Рафальський.
За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 20 (9872).