Вадим Чокан, завідувач амбулаторії у селі Першотравневе прищепився у Визирській громаді одним з перших, як тільки почалася вакцинація медиків. Сам він коронавірусною інфекцією не хворів, можливо тому що дуже строго дотримувався протиепідеміологічних методів захисту, а от серед його пацієнтів, а це понад 1 800 осіб, було інфіковано близько 30%. Були й ті, хто переніс захворювання дуже складно, були й летальні випадки, тому що специфічного лікування від COVID-19 доки не існує.
Вадим Чокан, завідувач амбулаторії у селі Першотравневе
Кажуть, коронавірус приносять діти, хворіють батьки, а вмирають бабусі та дідусі.
Вадим Чокан розповів, що багато з його пацієнтів часто розпитують про вакцинацію, але робити щеплення не поспішають. Певний вплив на думку населення мають деякі засоби масової інформації, які періодично публікують чутки про нібито негативну дію вакцин різних виробників, тож люди просто заплуталися у назвах, чутках та слідчо-причинних зв’язках. А те, що незрозуміло завжди лякає, розповідає житель Першотравневого Вадим Семенович.
Вадим Семенович, житель Першотравневого
Щепитися треба, тільки чим? Постійно чуєш — це гарне, це погане, потім чуєш навпаки. Ось коли буде одна перевірена вакцина, я думаю, багато хто піде щеплюватися.
Вадим Чокан, завідувач амбулаторії у селі Першотравневе
Великий вплив робить телебачення та інтернет, де говорять, що хтось нібито помер або у когось ускладнення від вакцини. Але специфічного лікування від коронавірусу немає. Я особисто прищепився один з перших, як тільки стали прищеплювати медичних працівників, тому що при наявності у мене таких хронічних захворювань, як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, які є дуже несприятливим фактором при захворюванні коронавірусом, я вирішив не ризикувати. Я впевнений, що люди у кого є супутні захворювання, обов’язково повинні вакцинуватися.
Вадим Чокан, розповів, що після щеплення препаратом Covishield не відчув ніяких негативних симптомів.
Лікарі-інфекціоністи кажуть, що саме зараз, коли епідемія COVID-19 пішла на спад, найкращий час вакцинуватися, щоб придбати імунітет проти цього грізного захворювання, і восени захищеними зустріти нову хвилю коронавірусної інфекції. Для жителів Визирської ОТГ найближчий пункт вакцинації від COVID-19 — Лиманська районна лікарня у селищі Доброслав. Зараз тут прищеплюють вакциною CoronaVac, розповідає в. о. головного лікаря Лиманського КНП «Центр ПМСД» Євген Тука.
Євген Тука, в. о. головного лікаря Лиманського КНП «Центр ПМСД»
Коли ми подавали заяви на відкриття пунктів вакцинації, щоб вони більше були розповсюджені по амбулаторіях, на жаль, не всі умови відкриття в нас цих кабінетів відповідають умовам національної служби здоров’я України, тому це поки один кабінет у Доброславі.
За інформацією Євгена Туки, тут можуть першочергово вакцинуватися від COVID-19 медики, люди пенсійного віку, працівники соціальних служб, правоохоронних органів, річкового флоту та інших спеціальностей, хто потрапляє до переліку перших трьох етапів вакцинації. При наявності вільних доз, може отримати щеплення так само будь-який житель Лиманщини. Запис на лист очікування проводиться телефоном 099 015 53 22.
Євген Тука, в. о. головного лікаря Лиманського КНП «Центр ПМСД»
Особисто я щепився 15 березня вакциною Covishield. Переніс її нормально і позитивно ставлюся до вакцинації. Я веду практику сімейного лікаря і всім своїм пацієнтам завжди рекомендую зробити цю процедуру.
Віталій Кутателадзе, керівник підприємства ТІС-Вугілля знає на які витрати були змушені йти підприємства транспортного вузла ТІС, щоб убезпечити своїх працівників від коронавірусної інфекції. Зараз тут приступають до другого етапу боротьби з COVID-19, організації добровільної вакцинації персоналу.
Віталій Кутателадзе, директор ТОВ «ТІС-Вугілля»
Вакцинація — це те, до чого ми всі прийдемо. Антибіотики на цей вірус не діють, тому єдиний дієвий засіб — вакцинація. Починаємо готувати такі програми для наших підприємств, звичайно добровільно, за бажанням, хто хоче — зможе вакцинуватися.
Віталій Кутателадзе також є співзасновником благодійного фонду імені Олексія Ставніцера. Зараз він веде перемовини з керівництвом Визирського КНП «Центр ПМСД» щодо придбання коштом фонду аналізатора на наявність коронавірусної інфекції. Це обладнання планують встановити у Визирській амбулаторії. Воно допоможе максимально швидко визначити у пацієнта небезпечну інфекцію, та запобігти її можливому поширенню.
Авторка: Катерина Гончар.