Визирська громада є однією з найспроможніших ОТГ на території України. Минулого року територіально вона збільшилася, приєдналися ще три колишні сільські ради. Завдяки потужному бюджету тут вже вирішуються нагальні питання, якими раніше десятиріччями не займалися.
Сьогодні можна побачити, як по вулицях з’являється асфальтове покриття, робиться ямковий ремонт доріг, відновлюється матеріально-технічна база в соціальній сфері, будуються амбулаторії, проводяться ремонти в закладах освіти — і можна ще багато перелічувати напрямки кропіткої щоденної роботи місцевої влади, депутатів від «Команди розвитку». Вже зараз створюється план подальшої роботи з розвитку населених пунктів Визирської громади у 2022 році. В його обговорені беруть участь старости, очільники профільних відділів та депутати Визирської сільради.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Питань, звичайно, було дуже багато, таких актуальних. Люди націлені на кращі зміни, а саме соціального положення в наших населених пунктах. Це — дороги, освітлення, водогони, дитячі майданчики, садочки, школи, амбулаторії та ФАПи — це те, що потрібно для наших населених пунктів. Ми обирали основні питання, які потрібно зробити по стратегії до 2030 року, але ми обрали й ті, які будемо робити у 2022-2024 роках.
Залишаються актуальними питання освітянської галузі, тим більше, що в селах, які приєдналися нещодавно до громади, в школах та дитячих садках — є проблеми, які потребують свого вирішення.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради
Першочергові питання — це перекриття дахів, капітальний ремонт харчоблоків. Ми на сьогодні дуже тісно співпрацюємо з Департаментом освіти, з Академією неперервної освіти, у швейцарсько-українському проєкті DECIDE, де першочергово приділяється увага умовам безпечного харчування. І, звичайно, ми починаємо робити так, як це має бути по закону, тобто ми міняємо відповідно до певних положень. Сьогодні — це харчоблоки, безпечне харчування — це першочергово буде на 2021 рік.
Буде продовжено ремонти у Першотравневому ліцеї та в інших освітніх закладах ОТГ. Велику увагу приділятимуть і медичній галузі.
Еліна Концева, директорка «Центру первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільської ради
Ми бачимо, що в селі Визирка збудовано нову амбулаторію. У нас в Центрі дві такі структури. Ще амбулаторія села Першотравневе потребує на ремонт та реконструкцію. Це питання було підняте сьогодні на нараді й воно в позитивному руслі буде вирішено. Через те сподіваємося, що в наступному році в нас будуть гарні зміни. На ФАПах теж планується ремонт, і в селі Дмитрівка, і в Калинівці в нас є питання щодо розміщення ФАПу і його місцеперебування. Думаю, що все буде в позитиві.
Продовжать роботи з ремонту доріг, вуличного освітлення, доброустрою зелених зон відпочинку тощо. Це питання, які вирішуватимуться першими. Старости сіл громади пропонували і більш масштабні проєкти, такі як, наприклад, у селі Першотравневе створення заводу з переробки сміття, що розв’яже гостре питання сміттєзвалищ, в Калинівці пропонували створити великі зони відпочинку, та багато іншого.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
Ми повинні створити громаду, як єдиний населений пункт. Я впевнений в тому, що ми зробимо новий генеральний план усієї громади. Я просив, щоб наші спеціалісти відпрацювали ідею, щоб частину землі, яку може мати громада, яка знаходиться поряд з інфраструктурними об’єктами, щоб ця земля була спочатку відпрацьована можливо, як індустріальний парк, разом з підприємством ТІС, яке теж має такі можливості. І ми б зробили спільне комунальне підприємство — щоб ми спільно підвели туди інфраструктуру, щоб ми намагалися зробити так, аби великі підприємства створювалися на нашій території — великі чи маленькі виробництва, які зацікавлені в сусідстві з портом.
Все це принесе додаткові надходження до місцевого та державного бюджетів, допоможе створити нові робочі місця для населення громади та забезпечить можливості для подальшого розвитку Визирської ОТГ.
Авторка: Стелла Дюар.