Перевозити товари з Китаю до України вдвічі швидше залізницею, ніж морем, порахували представники логістичної кампанії Uni Laman Group. Так виник проєкт створення контейнерного поїзда, який підтримала і допомогла реалізувати компанія DP World TIS — Pivdennyi.
В результаті в середині червня перші 50 контейнерів прибули залізницею з південної провінції КНР Гуандун до України на транспортний вузол ТІС. На урочистій церемонії прибуття поїзда генеральний директор контейнерного термінала DP World TIS — Pivdennyi Ігор Жигора, розповів про те, що маршрутний поїзд з Китаю доставив товари масового користування, електроніку та меблі, найближчими днями ці товари вже будуть доступні українським споживачам.
Ігор Жигора, генеральний директор контейнерного термінала DP World TIS — Pivdennyi
Цей проєкт став можливим завдяки розвиненій залізничній інфраструктурі транспортного вузла ТІС. Тут потрібно сказати спасибі засновникам ТІС та його керівництву за стратегічне бачення того, що буде відбуватися на ринку через 10-20 років. Тому я з упевненістю дивлюся в майбутнє і бажаю цьому проєкту, спільно з компанією Uni Laman Group, подальшого розвитку.
А плани у компанії Uni Laman Group великі, бо вже сьогодні послуги маршрутного поїзда, який доставляє товари з найбільшого бізнес-центру Гуанчжоу, досить популярні у підприємців, розповів голова ради директорів Uni Laman Group Геннадій Сорочинський.
Геннадій Сорочинський, голова ради директорів Uni Laman Group
Наша компанія планує запустити на постійній основі щомісяця до 12 поїздів з трьох провінцій Китаю. Такий проєкт неможливо реалізувати самостійно. Тому ми дякуємо нашим партнерам в Україні та в КНР, а також представникам державних органів влади та торговим палатам за підтримку даного проєкту.
За 20 днів свого проходження через Китай, Монголію, Росію та Україну, поїзд долає близько 8,5 тис. км шляху і перетинає 4 митні пости, розповів Генеральний консул Китаю в Одесі Сун Ліцюнь.
Сун Ліцюнь, Генеральний консул Китаю в Одесі
Дане залізничне вантажне сполучення має свої переваги, воно займає мало часу і митна перевірка проходить швидко, що дозволяє надавати ефективні послуги для імпортно-експортної торгівлі обом країнам.
Значущість реалізації цього проєкту для зміцнення економічного співробітництва України та КНР у своїх виступах зазначили присутні на заході Сергій Орлов, представник МЗС України в Одесі, Юрій Дімчогло, радник голови Одеської ОДА та інші гості.
Авторка: Катерина Гончар.