Співробітники южненського відділу лабораторії з контролю за інфекційними захворюваннями щотижня роблять забір морської води для проведення її аналізу. В ході моніторингу води проводиться її бактеріологічний і хіманаліз, а з першого червня морська вода також перевіряється і на можливу наявність холерного вібріона.
За словами фахівців, стан води на южненському узбережжі в межах допустимих норм. Хоча бувають випадки, коли результати аналізів наближаються до критичної точки, але в цілому стан морської води у місті Южне задовільний. Навіть після сильної зливи, яка призвела до того, що в море з вулиць міста стекли тонни води, показники залишилися в межах норми.
Олена Скуртовська, бактеріологиня Южненського міського лабораторного центру
В епідсезон ми відбираємо морську воду щотижня на відстані п’яти й п’ятдесяти метрів від берега. Також ми відбираємо воду для виявлення холерного вібріона. Крім цього ми робимо аналіз на лактозопозитивні кишкові палички, індекс стафілокока і на індекс ентерокока, а також на патогенну паличку.
Вікторія Мартиненко, санітарна фельдшерка
В цілому, у місті Южне пляж знаходиться у вдалому місці або тут особливі течії, тому що коли в Одесі оголошують про те, що вода не відповідає нормам, тут це буває дуже рідко. Буває так, що підходить до граничних допустимих норм. Відтоді як ліквідували санепідстанцію з 2013 року пляж ми не закривали. Але відповідна процедура у нас є, ми передаємо результати досліджень в Держспоживслужбу, у якій є повноваження закривати пляж.
Відпочиваючі на пляжі южненці й гості міста, в цілому, станом морської води задоволені, хоча і висловлюють зауваження про чистоту безпосередньо самої води.
Анна, мешканка Києва
Сьогодні море чисте, звичайно буває по-різному, але сьогодні, слава Богу, чисте. Відпочиваю щороку тут. Раніше було набагато краще, сюди завозили пісочок. Але все одно тут добре, мені тут подобається.
Аліса, мешканка Чернівців
Вчора була вода трохи брудна, але місцями. А взагалі купатися можна, але вона не дуже солона. Та в принципі все нормально.
На проведення всіх необхідних аналізів у співробітників лабораторії йде чотири дні, якщо виникає необхідність, аналізи проводять повторно. Далі всі дані надходять до Одеського обласного центру контролю і профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України. На сайті цього центру кожен охочий може ознайомитись з результатами моніторингу морської води.