ЛАН » Головні події дня » Годувальники країни: Григорій Фінагеєв про хліборобське ремесло

Годувальники країни: Григорій Фінагеєв про хліборобське ремесло

Годувальники країни: Григорій Фінагеєв про хліборобське ремесло

  Фермерське господарство «Фінагеєв», очолюване Григорієм Фінагеєвим, депутатом Доброславської селищної ради, було створене в 1994 році, маючи у своєму розпорядженні на перших порах всього 16 гектарів орної землі. Сьогодні фермерська нива тут становить понад 10 тисяч гектарів. Це одне з великих господарств Одещини, орні землі якого розташовані на території Доброславської, Визирської та Курісовської об’єднаних територіальних громад Одеського і сусіднього Березівського районів.

  І все ж, не дивлячись на розташування цього агроформування в зоні ризикованого землеробства, йому не один рік вдається впевнено, як то кажуть, триматися на плаву, виконувати усі свої зобов’язання перед пайовиками, своєчасно сплачувати доведені податки та ще й дбати про нарощування власного виробничого потенціалу. 

  — Шановний Григорію Парфирійовичу, при усіх поточних негараздах, включаючи й кліматичні, успішна виробнича діяльність очолюваного вами фермерського господарства, протягом понад чверть столітнього періоду, — це своєрідне мистецтво чи вдача?

Григорій Фінагеєв, керівник фермерського господарства «Фінагеєв»

Зварити смачний український борщ — це також мистецтво. Потрібно знати коли, чого і скільки покласти в каструлю. Так і в землеробстві: необхідно грамотно і чітко дотримуватися усього технологічного ланцюжка вирощування кожної культури, не жаліти вкладати у землю того, чого вона вимагає. А ще не слід прагнути «винайти велосипед» у землеробстві. Все вже давно винайдено нашими дідами, батьками. Роби так, як вони та не забувай частіше заглядати в книги, переймаючи там все те, що рекомендує аграріям сучасна наука. 

Ну і, слово. Слово господаря повинно бути виваженим і твердим. Потім вже договори, печатки, підписи. Так було ще в купецькому середовищі минулих століть. Це важливо і в наші дні. Ганебним вважалося порушити дане комусь слово. До цього ще слід додати й чисто вміння працювати з людьми. Ставитися до них потрібно так, як би ви хотіли, щоб вони ставилися до вас. 

І, звичайно, мати від природи хоч трішки бізнесового хисту. І віддача неодмінно буде. Так вже склалося, що в усі часи аграрний сектор був далеко не на першому місці у нас в країні. Мало що змінилося у кращий бік і в наші дні. Коротко кажучи: «Порятунок потопаючих в руках самих потопаючих». Тобто нині мало виростити добрий врожай, навіть відмінної якості, не менш важливо його зберегти й дочекатися реальної ціни, встояти від спокуси продати вирощене, як кажуть, з-під комбайна і насамкінець не допустити до того, щоб значна частина доходу від важкої багатомісячної праці дісталася не фермеру, а посереднику. Для цього він має бути всебічно ерудованим, володіти чималою витримкою у ході проведення важливих ділових контактів з бізнес-партнерами.

  — Вам, як керівнику фермерського господарства, нерідко доводиться у повсякденній виробничій діяльності в одній особі представляти весь склад інженерно-технічних працівників, інколи заміняти і механізатора, і водія. Чи не клопітно буває?

Григорій Фінагеєв, керівник фермерського господарства «Фінагеєв»

Не зовсім так! На щастя, у нас хороший колектив однодумців: це і мій син Олександр — головний інженер, і Юрій Мукієнко — головний агроном, і керівники відділками господарства Ігор Приймак, Микола Фінагеєв, і Михайло Тимофієв — завідувач токового комплексу, і Олександр Соловйов — юристконсультант. Крім них механізатори Олександр Дуневич, Валерій Голубенко, водії Віктор Попков, Микола Фабулян, завідувачка їдальні Людмила Фабулян та багато інших. Всіх не перелічити. Це, безумовно, справжні мої соратники й помічники. Тому, які б не були негаразди на виробництві, знаю, що практично кожен член колективу прийде на виручку. В кінцевому підсумку це дуже для нас важливо.

  — На сьогодні в повному розпалі жнива. Тому цю тему аж ніяк не можна обійти стороною.

Григорій Фінагеєв, керівник фермерського господарства «Фінагеєв»

Звичайно, жнива — вінець хліборобської праці. Цьогоріч озимі зернові та технічні культури у господарстві представлені наступним чином: маємо 4,8 тисячі гектарів озимої пшениці, 4 тисячі гектарів озимого ячменю, 1,3 тисячі гектарів озимого ріпаку. Перспективи на врожай усіх культур досить непогані. На перших гектарах ячмінного поля на круг збираємо понад 30 центнерів збіжжя. На жнивних роботах в господарстві задіяно 5 комбайнів марки «John Deere» і 6 тракторів цієї ж марки, 11 вантажних автомобілів також закордонних марок. Одним словом, маємо весь необхідний технічний парк для успішного проведення збирання вирощеного врожаю. Тож є усі перспективи в нинішньому році, як кажуть, бути з великим хлібом. Головне, щоб погодні умови залишалися сприятливими під час проведення цієї важливої сільськогосподарської кампанії.

  — І, насамкінець нашої розмови, що б Ви побажали своїм колегам-фермерам?

Григорій Фінагеєв, керівник фермерського господарства «Фінагеєв»

Головне — цінити наше хліборобське ремесло, якому кожен з нас присвятив себе, проявляти професійну солідарність, підтримку одне одному в скрутну годину і завжди пам’ятати, що робимо усі ми одну архіважливу справу — годуємо країну. А ще хочу, навіть у нинішні непрості часи, усіх налаштувати на позитив: живіть, працюйте і радійте життю. Іншого не раджу. Вдачі вам, мої колеги, щедрих вам ужинків.

  Розмову провів Іван Рафальський.

  За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 28 (9 880).

Друк
Схожі новини:
У Визирській ОТГ відбувся земельний аукціон (фото)16:07
28 лип
У Визирській ОТГ розпочався 5 етап вакцинації проти COVID-19 (фото)14:30
28 лип
Визирська ОТГ: у с. Любопіль пройдуть планові відключення електропостачання14:04
28 лип
Працівники ТІСу привітали колегу з ювілеєм (фото)13:21
28 лип
Як цього року на врожай Визирської громади вплинули погодні умови (відео)13:00
28 лип
Жителі Першотравневого Визирської ОТГ зіткнулися з проблемою сезонних перебоїв водопостачання (відео) 12:30
28 лип
Визирська ОТГ: у центрі Дмитрівки постелили нове дорожнє покриття (фото)12:00
28 лип
Відбулася сесія Визирської сільради: звіт про бюджет та Віталій Кутателадзе у виконкомі (відео)11:49
28 лип
Які функції на ТІСі виконує диспетчерська служба10:30
28 лип
Визирська ОТГ: жителі Першотравневого зіткнулися з проблемою сезонних перебоїв водопостачання (фото)09:00
28 лип
Визирська ОТГ: у Лиманському РЕМ АТ «ДТЕК Одеські електромережі» звертаються до мешканців громади16:30
27 лип
Головний інженер ТІСу: «Ми дуже багато всього зробили й на досягнутому не зупиняємося»15:00
27 лип
Як команда КВК Петрівського аграрного коледжу у 2011 році стала переможницею серед ВНЗ у м. Сімферополь13:47
27 лип
Для жителів Доброславської ОТГ продовжують створювати комфортні умови життя (відео)13:00
27 лип
ТІС: на підприємстві працює династія водіїв величезних маневрових машин — ковшових навантажувачів (відео)12:30
27 лип
Визирська ОТГ: як на врожай громади вплинули погодні умови цього року (фото)12:00
27 лип
Визирська ОТГ: у с. Порт побудували нову тротуарну доріжку (відео)11:25
27 лип
На Тилігульському лимані відновився колишній рівень води (фото)10:30
27 лип
Питання бюджету: відбулася сесія Визирської сільради (фото)09:45
27 лип
Сесія Визирської сільради: у виконком громади прийняли нового члена — Віталія Кутателадзе (фото)09:00
27 лип
Медицина: у Визирці пройшло засідання Ротарі-клубу (фоторепортаж)18:27
26 лип
У Фонтанці маленький лелека потребує допомоги (фото)16:43
26 лип
На ТІСі працівників вакцинують від COVID-19 (фото)16:06
26 лип
Доброславська ОТГ: у громаді продовжуються роботи з поліпшення якості життя (фото)13:55
26 лип
Красносілка: у ЗДО «Калинка» дбають про повноцінний розвиток дошкільнят (відео)13:00
26 лип
TOP