Архів
Травень 2022 (49)
Квітень 2022 (141)
Березень 2022 (192)
Лютий 2022 (127)
Січень 2022 (167)
Грудень 2021 (250)
ЛАН » Головні події дня » Годувальники країни: Григорій Фінагеєв про хліборобське ремесло

Годувальники країни: Григорій Фінагеєв про хліборобське ремесло

Годувальники країни: Григорій Фінагеєв про хліборобське ремесло

  Фермерське господарство «Фінагеєв», очолюване Григорієм Фінагеєвим, депутатом Доброславської селищної ради, було створене в 1994 році, маючи у своєму розпорядженні на перших порах всього 16 гектарів орної землі. Сьогодні фермерська нива тут становить понад 10 тисяч гектарів. Це одне з великих господарств Одещини, орні землі якого розташовані на території Доброславської, Визирської та Курісовської об’єднаних територіальних громад Одеського і сусіднього Березівського районів.

  І все ж, не дивлячись на розташування цього агроформування в зоні ризикованого землеробства, йому не один рік вдається впевнено, як то кажуть, триматися на плаву, виконувати усі свої зобов’язання перед пайовиками, своєчасно сплачувати доведені податки та ще й дбати про нарощування власного виробничого потенціалу. 

  — Шановний Григорію Парфирійовичу, при усіх поточних негараздах, включаючи й кліматичні, успішна виробнича діяльність очолюваного вами фермерського господарства, протягом понад чверть столітнього періоду, — це своєрідне мистецтво чи вдача?

Григорій Фінагеєв, керівник фермерського господарства «Фінагеєв»

Зварити смачний український борщ — це також мистецтво. Потрібно знати коли, чого і скільки покласти в каструлю. Так і в землеробстві: необхідно грамотно і чітко дотримуватися усього технологічного ланцюжка вирощування кожної культури, не жаліти вкладати у землю того, чого вона вимагає. А ще не слід прагнути «винайти велосипед» у землеробстві. Все вже давно винайдено нашими дідами, батьками. Роби так, як вони та не забувай частіше заглядати в книги, переймаючи там все те, що рекомендує аграріям сучасна наука. 

Ну і, слово. Слово господаря повинно бути виваженим і твердим. Потім вже договори, печатки, підписи. Так було ще в купецькому середовищі минулих століть. Це важливо і в наші дні. Ганебним вважалося порушити дане комусь слово. До цього ще слід додати й чисто вміння працювати з людьми. Ставитися до них потрібно так, як би ви хотіли, щоб вони ставилися до вас. 

І, звичайно, мати від природи хоч трішки бізнесового хисту. І віддача неодмінно буде. Так вже склалося, що в усі часи аграрний сектор був далеко не на першому місці у нас в країні. Мало що змінилося у кращий бік і в наші дні. Коротко кажучи: «Порятунок потопаючих в руках самих потопаючих». Тобто нині мало виростити добрий врожай, навіть відмінної якості, не менш важливо його зберегти й дочекатися реальної ціни, встояти від спокуси продати вирощене, як кажуть, з-під комбайна і насамкінець не допустити до того, щоб значна частина доходу від важкої багатомісячної праці дісталася не фермеру, а посереднику. Для цього він має бути всебічно ерудованим, володіти чималою витримкою у ході проведення важливих ділових контактів з бізнес-партнерами.

  — Вам, як керівнику фермерського господарства, нерідко доводиться у повсякденній виробничій діяльності в одній особі представляти весь склад інженерно-технічних працівників, інколи заміняти і механізатора, і водія. Чи не клопітно буває?

Григорій Фінагеєв, керівник фермерського господарства «Фінагеєв»

Не зовсім так! На щастя, у нас хороший колектив однодумців: це і мій син Олександр — головний інженер, і Юрій Мукієнко — головний агроном, і керівники відділками господарства Ігор Приймак, Микола Фінагеєв, і Михайло Тимофієв — завідувач токового комплексу, і Олександр Соловйов — юристконсультант. Крім них механізатори Олександр Дуневич, Валерій Голубенко, водії Віктор Попков, Микола Фабулян, завідувачка їдальні Людмила Фабулян та багато інших. Всіх не перелічити. Це, безумовно, справжні мої соратники й помічники. Тому, які б не були негаразди на виробництві, знаю, що практично кожен член колективу прийде на виручку. В кінцевому підсумку це дуже для нас важливо.

  — На сьогодні в повному розпалі жнива. Тому цю тему аж ніяк не можна обійти стороною.

Григорій Фінагеєв, керівник фермерського господарства «Фінагеєв»

Звичайно, жнива — вінець хліборобської праці. Цьогоріч озимі зернові та технічні культури у господарстві представлені наступним чином: маємо 4,8 тисячі гектарів озимої пшениці, 4 тисячі гектарів озимого ячменю, 1,3 тисячі гектарів озимого ріпаку. Перспективи на врожай усіх культур досить непогані. На перших гектарах ячмінного поля на круг збираємо понад 30 центнерів збіжжя. На жнивних роботах в господарстві задіяно 5 комбайнів марки «John Deere» і 6 тракторів цієї ж марки, 11 вантажних автомобілів також закордонних марок. Одним словом, маємо весь необхідний технічний парк для успішного проведення збирання вирощеного врожаю. Тож є усі перспективи в нинішньому році, як кажуть, бути з великим хлібом. Головне, щоб погодні умови залишалися сприятливими під час проведення цієї важливої сільськогосподарської кампанії.

  — І, насамкінець нашої розмови, що б Ви побажали своїм колегам-фермерам?

Григорій Фінагеєв, керівник фермерського господарства «Фінагеєв»

Головне — цінити наше хліборобське ремесло, якому кожен з нас присвятив себе, проявляти професійну солідарність, підтримку одне одному в скрутну годину і завжди пам’ятати, що робимо усі ми одну архіважливу справу — годуємо країну. А ще хочу, навіть у нинішні непрості часи, усіх налаштувати на позитив: живіть, працюйте і радійте життю. Іншого не раджу. Вдачі вам, мої колеги, щедрих вам ужинків.

  Розмову провів Іван Рафальський.

  За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 28 (9 880).

Друк
Схожі новини:
З 25 травня на Одещині скоротили комендантську годину17:36
24 тра
Нафтогаз, в час ВС, залишив колишній тариф на газ для населення11:44
24 тра
У Визирській громаді відтворили власну версію відеокліпу на популярну пісню «Україна Переможе» (фото)11:30
24 тра
У Визирській ОТГ відзняли та змонтували вітання всіх українців із Днем вишиванки (відео)11:34
23 тра
Верховна Рада подовжила воєнний стан в Україні до кінця літа11:16
23 тра
В Європі створять екзаменаційні центри для здачі мультипредметного тесту13:51
20 тра
Представники Визирської сільради креативно поздоровили мешканців громади з Днем вишиванки (відео)13:35
20 тра
Валерій Стоілакі: про життєдіяльність Визирської громади в умовах війни15:30
19 тра
Жителі Зорі Труда Визирської громади провели в останню путь воїна-односельця Володимира Лосєва (відео)14:49
19 тра
Доброславська ОТГ: Сервісний центр МВС оновив графік роботи у період воєнного стану14:37
19 тра
Визирська ОТГ: у Першотравневому проводять опитування громадян щодо перейменування села14:06
19 тра
Уряд призупиняє цінове регулювання на паливному ринку16:57
18 тра
Як закрити ФОП в умовах воєнного стану?10:38
18 тра
Аграрії Одещини у квітні експортували понад 1 млн тонн зерна21:08
17 тра
єМалятко знову в «Дії»15:19
17 тра
У Визирській ОТГ проводять інвентаризацію артезіанських свердловин (фото)14:26
17 тра
У Визирській громаді проводять інвентаризацію артезіанських свердловин та дворових колодязів (відео)18:51
16 тра
Продукти зі зруйнованого російськими ракетами “Ашану” роздали жителям громад13:40
16 тра
Сьогодні у Першотравневому відбудеться церемонія зустрічі Героя-захисника Володимира Лосєва10:37
16 тра
ПриватБанк: з 1 червня припиняються кредитні канікули15:45
13 тра
З 14 травня на Одещині дозволять продаж усіх алкогольних напоїв14:38
13 тра
Працівники культури Визирської ОТГ повертаються до своєї творчої діяльності (фото)10:00
13 тра
З початку війни представники ТІСа допомагають прикордонникам України (фото)16:36
12 тра
Уряд спростив процедуру отримання посвідчення водія13:22
12 тра
Працівники культури Визирської ОТГ повертаються до своєї творчої діяльності (відео)12:12
12 тра
TOP