У селі Першотравневе мають місце сезонні перебої з водопостачанням. У зв’язку з цим керівництво старостату просить жителів сіл раціонально витрачати воду.
Тамара проживає на вулиці 108-ї Гвардійської дивізії в селі Першотравневе Визирської ОТГ. Вранці вона з подивом виявила, що в крані немає води.
Тамара, жителька Першотравневого
Постійно у нас йде вода, натиск хороший, а от сьогодні немає, дивно, видно зламалося щось. Зазвичай, якщо старостат відключає, то нас завжди попереджають заздалегідь.
На території Першотравневого старостату знаходиться 19 водонапірних башт. Усі вони в робочому стані і справляються з подачею води до будинків жителів семи населених пунктів. Однак в літній період, коли витрати води зростають в рази, в селах частішають перебої з водопостачанням, розповідає староста Першотравневого старостинського округу Василь Хміленко.
Про те як можна використовувати воду більш раціонально, староста Василь Хміленко поділився власним досвідом.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Не заповнювати басейни, наприклад, замість ванни обійтися душем. А про полив городів тут і розмов не може бути. Влітку, коли одні поливають городи, а інші не мають можливості води попити, я думаю, це неправильно. Ми будемо вживати адміністративних заходів, якщо зафіксуємо факти такого використання води.
Більшість мешканців села говорять, що дуже економно витрачають воду, розповідає Тамара.
Тамара, жителька Першотравневого
Звичайно економимо, у нас же лічильник, гроші накручує. Заощаджуємо сильно. Наприклад, вранці, зуби чистиш, включаєш, потім одразу вимикаєш воду. Посуд в мисці миємо, потім в мисці споласкуємо, тому що лічильник є лічильник, крутить добре. Ми на пенсії, нам не вигідно — світло оплатити, газ, воду.
Марія проживає по вулиці Учительській. Водопостачанням на своїй вулиці задоволена, а їй є з чим порівняти, бували часи й гірші. Відтак залишилася звичка економно витрачати воду.
Марія, жителька Першотравневого
Нам багато не треба, ми удвох з дідом і дві кізоньки. Останні роки з водою все дуже добре, а поливати город, в цьому році й дощу вистачає.
Надія проживає у Першотравневому в чотирьохквартирному будинку по вулиці Дунаєва. Цього літа понад дві доби була без води.
Надія, жителька Першотравневого
Водонапірна башта поруч, а води не було 2,5 доби. Потім вона з’явилася, потім її знову не було. Що це відбувається? Живемо біля башти, може так сильно поливають городи?
За інформацією старости Василя Хміленка, причина в автоматичному відключенні електроенергії на баштах. Розв’язання проблеми з водопостачанням села, особливо в літній період, староста Першотравневого старостинського округу бачить у підключенні села до центрального водогону Інфоксводоканалу.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Щоб це була дністровська вода, яка буде йти через Першотравневе на Доброслав. Ці роботи планують почати у наступному році, поки ми тільки робимо проєктну частину. Однак, якщо підключення відбудеться, ми розвантажимо наші системи та зможемо нормально подавати воду, буде вода в достатньому обсязі для забезпечення жителів села.
У 2020 році Визирська громада уклала меморандум про співпрацю з Доброславською селищною радою, мета якого, в тому числі і спільне будівництво водогону для підключення цих сіл до мереж Інфоксводоканалу.
Нагадаємо, у Першотравневому розв'язували питання подачі води. Після того як вийшли з ладу башти Рожновського, місцева влада відреагувала миттєво, щоб розв'язати проблему.
Авторка: Катерина Гончар.