Карантин, який розпочався у березні 2020 року, дуже вплинув на всі сфери життєдіяльності суспільства. Велика напруга була відчутна і в роботі центрів зайнятості. В цей період тут працювали здебільш дистанційно, по телефону. Разом з пом’якшенням карантинних обмежень, розпочали відновлювати проведення семінарів, пов’язаних з пошуком роботи, офлайн, розповідає директор Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Валентин Ковбаско.
Валентин Ковбаско, директор Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості
На сьогодні ми маємо 152 отримувачі допомоги й працюємо над тим, щоб допомогти цим людям знайти роботу відповідно до їхнього фаху, освіти та навичок.
У зв’язку з послабленням карантину збільшилася кількість роботодавців, які звертаються до центру зайнятості в пошуку робочої сили.
Валентин Ковбаско, директор Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості
Для того, щоб ми оперативно могли знайти вам робітників, вам необхідно здати нам форму 3-ПН. Це є обов’язок кожного роботодавця, тоді ми в автоматичному режимі це заносимо в програму і коли людина до нас приходить на прийом, програма сама підбирає їй роботу, відповідно до її навичок, знань та диплому.
Крім того, при центрі зайнятості проводяться семінари, які направлені на те, щоб безробітні якнайшвидше знайшли собі роботу, каже провідна спеціалістка Лиманської районної філії Галина Басько.
Галина Басько, провідна спеціалістка Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості
Це семінари із техніки пошуку роботи. Ми проводимо тренінги з підготовки резюме. Більшість безробітних знає, що таке резюме. Ми з ними знайомимося з традиційним резюме, а також з відеорезюме. На семінарі «Співбесіда з роботодавцем» ми з безробітними проводимо рольові ігри — вони виступають і в ролі шукачів роботи, і в ролі роботодавців.
Також безробітні мають можливість пройти курси й перекваліфікуватися на іншу спеціальність.
Галина Басько, провідна спеціалістка Лиманської районної філії Одеського обласного центру зайнятості
Навчання проводиться на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості по 33 напрямках. Безробітні з задоволенням розглядають це і йдуть на навчання — є такі професії: кухар, кондитер, перукар, майстер манікюру, касир в банку, продавець продовольчих/непродовольчих товарів. Серед чоловічих професій: електрогазозварювальники, слюсарі-сантехники мають попит на ринку праці.
Після проходження навчання дехто з них знаходить одразу довгоочікувану роботу.
Валентина, знайшла роботу завдяки центру зайнятості
До центру зайнятості я звернулася у червні з приводу працевлаштування. По диплому я — бухгалтер. Мені було запропоновано пройти навчання в Одеському центрі підвищення кваліфікації з 22 червня по 6 липня. Ми проходили там курси, вони дуже цікаві, дуже корисні, але на жаль трішки малувато, хотілося хоча б з місяць. Завдяки цим курсам, з 26 числа мені було запропоновано роботу. Я буду працювати бухгалтером в Курісовській сільській раді. Дуже вдячна всім, особливо фахівцям нашого Лиманського центру зайнятості, красно дякую.
Сьогодні однією з головних вимог до роботодавців з боку держави є офіційне працевлаштування. З 1 липня Департаментом охорони праці перевіряються підприємства з метою виявлення фактів порушення цієї норми, продовжує Валентин Ковбаско. На території колишнього Лиманського району також була така перевірка — на одному з сільгосппідприємств були виявлені незареєстровані особи. Тепер керівник заплатить по 60 тис. грн за кожного. В разі повторного виявлення такого порушення — він заплатить по 180 тис. грн за кожного.
Нагадаємо, у Лиманській районній філії центру зайнятості відбувся семінар-тренінг «Підготовка резюме».
Авторка: Стелла Дюар.