Лимани мають колосальне значення, оскільки навколо них і річок селилися люди. І тому ми повинні зберегти те, що було створено природою, розповідає депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе. Йому вдалося об'єднати зусилля держави, області, району, громад, які знаходяться поблизу Тилігульського лиману, щоб почати роботи по відновленню. Про виконану роботу на лимані депутат розповів в інтерв’ю телеканалу «ТІС-ТВ».
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
На Тилігульському лимані вдалося провести роботи. За що я вдячний депутатам обласної ради та позаминулого скликання, які почали проєкт. А також керівництву обласної ради, народним депутатам і Міністерству екології. Ми переконалися в тому, що якщо люди хочуть об'єднати свої зусилля і ставлять перед собою мету, щоб врятувати лиман, то в реальності, при правильній організації роботи, це виходить. Через недостатнє фінансування, ми не завершили роботу так, як хотіли б. Але лиман хоча б наповнений водою і це видно в далеких селах, наприклад, в Калинівці, Каїрах, Любополі, Кошарах.
Також Олег Кутателадзе повідомив, що роботи на території Тилігульського лиману будуть продовжені.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
Кожного разу ми організуємо зустрічі між Миколаївською та Одеською областями, тому що Миколаївська область нічого поки що не зробила для того, щоб лиман розвивався. Одеська ж область продовжує інвестувати. І на спільній зустрічі ми домовилися, що напишемо спільний лист, звернувшись до Міністерства екології для того, щоб завершити ці роботи. Там залишилося зовсім небагато для того, щоб люди могли отримати нормальний лиман. І я думаю, що це в інтересах як Одеської, так і Миколаївської областей.
Коли лиман добре наповнений водою, це і риба — робота для рибалок. Це і можливості для рекреації. І можливості для відпочинку і туристичних комплексів, які можуть бути побудовані на цій території, констатує Олег Кутателадзе.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
Хочу сказати, що в Тилігульському лимані, як і в Куяльницькому, є грязі, і потрібно провести дослідження, щоб в майбутньому їх використовувати. Я думаю, що правильна організація роботи на цьому лимані дасть дуже багато місцевим жителям.
Уже сьогодні на території лиману люди знову стали ловити рибу, а дачники знову приїжджають відпочивати.
Нагадаємо, що туристи стали віддавати перевагу «золотому кільцю Тилігула» під час зеленого туризму.