Кордонський будинок культури, відомий своїми творчими колективами, останні роки чекав на ремонт. І насамперед це стосувалося його покрівлі. Особливо ця потреба відчувалася після дощів, коли вся вода йшла всередину закладу культури, діляться спогадами його співробітники.
Наталія Сарженюк, директорка Кордонського будинку культури
Замінити покрівлю треба було обов’язково. Ви подивіться де в нас є жовті плями, там воно все протікає. Тече і в глядацькій залі, тече і в бібліотеці, тече і в фоє, тече повсюди, майже в кожному кабінеті, який є в Будинку культури.
Оксана Ополинська, художня керівниця Кордонського будинку культури
В нас тут стоять миски та відра на цій стороні. Воно не затікало, три роки тому точно не текло, а вже три роки, як тече. Сцену нам поміняли років п’ять тому, але вона все ж таки протікає. Де наша переодягальня, ви теж бачили, що там підбито вагонкою, воно все пішло вниз, коли зняли старий шифер. Так що ось така проблема в нас на сьогодні.
Спроби відремонтувати цей Будинок культури мали місце кілька років поспіль. Влада колишньої сільської ради неодноразово писала заявки до адміністрації району, але кошти у зв’язку з його реорганізацією сюди так і не дійшли. Зараз, вже у складі Визирської сільської ради, мрія кордонців почала здійснюватися, розповідає місцева староста Оксана Третякова.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Дуже приємно, що саме зараз, перебуваючи у громаді й в перший же рік нашого об’єднання ми можемо бачити вже те, що дійсно ведуться такі необхідні роботи. Тому що ми знаємо, що Будинок культури на селі — це осередок культури в громаді. Всі свята, всі сходки громадян, всі питання вирішуються саме там.
Окрім Кордонського будинку культури, повністю замінюють покрівлю і в Пшонянівському сільському клубі, який також потребував ремонту.
Оксана Гаршинська, директорка Пшонянівського сільського клубу
З часом він зіпсувався і почали протікати дві сторони по краях, затікали стіни, і так само на фронтонах в нас обламувалося, вже дошки згнили не було захисної планки, і воно все погнило. Так, слава Богу, ми дочекалися ремонту нашої покрівлі.
Що стосується репетицій, то у Пшонянівському сільському клубі вони тимчасово скасовані, адже поки тут знаходитися небезпечно. По закінченню ремонтних робіт, місцеві дітки зможуть знов відвідувати сільський клуб, додала Оксана Гаршинська. Які подальші дії плануються в цих закладах культури, нам розповів Визирський сільський голова Валерій Стоілакі.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Роботи там дуже важкі. Будинки культури, особливо в Пшоняновому, запущені, старі. Але я вважаю, що ми ці дахи відновимо, а після цього будемо займатися подальшим ремонтом цих будинків культури — це стелі, стіни, потрібно наводити лад. Якщо в цьому році не встигнемо, то наступного року будуть закладені гроші та ті роботи, які ми намітили, обов’язково зробимо.
Крім того, на цей час тривають ремонтні роботи в Будинку культури Нової Вільшанки та в сільському клубі Зорі Труда. Все це стало можливим завдяки злагодженій роботі місцевої виконавчої влади Визирки та депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради.
Нагадаємо, що відновлювальні роботи почались й у Визирці на старовинному козацькому кладовищі.
Авторка: Стелла Дюар.