В Южному Одеської області з'явився перший інклюзивно-ресурсний центр (фото)
19 лютого відбулося офіційне відкриття інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) у місті Южному Одеської області, - повідомляє Yuzhny.info.
Стрічку урочисто перерізали Южненський міський голова Володимир Новацький, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин і директор Южненського ІРЦ Мар'яна Соловйова. Офіційна делегація пройшлася коридорами нового центру, оглянувши кабінети і ігрові кімнати. Для облаштування центру в частині приміщення колишнього виконкому було проведено ремонт та закуплено необхідне обладнання.
Після екскурсії Сергій Колебошин дав позитивну оцінку Южненському ІРЦ.
"Я бачив фактично кожен інклюзивної-ресурсний центр, який відкрився в Одеській області. Можу запевнити, що цей ІРЦ один з кращих не тільки в області, а й в Україні, і з обладнання, яке тут є, і по тому обсягу ремонтних робіт, які були проведені. З міського бюджету на ремонт для ІРЦ було витрачено близько 1,5 млн. грн, обласна адміністрація виділила гроші для придбання обладнання на суму півмільйона гривень, і такими спільними зусиллями ми маємо на сьогодні один з кращих інклюзивних-ресурсних центрів. У минулому році в області було відкрито 14 ІРЦ, в цьому році відзначається позитивна динаміка, планується створення 6 центрів і є надія, що до кінця 2019 року з'явиться ще близько 10 ІРЦ", - Сергій Колебошин.
За попередніми даними управління освіти, у Южному - 251 дитина, яка має потребу у відвідуванні даного центру. Для роботи в міському ІРЦ фахівці пройшли спеціальний відбір.
«Інклюзивна-ресурсний центр - це установа, яка займається не тільки безпосередньо лікуванням дітей, а й методичною роботою. Спеціально для цього у нас відібрано фахівці, які пройшли конкурс. Це логопед, дефектолог, психолог, реабілітолог, також в штаті медсестра, керівник і обслуговуючий персонал. Мета ІРЦ - працювати з дітьми, у яких особливі потреби в отриманні освіти. Перед фахівцями стоїть завдання взаємодіяти не тільки з дитиною, а й з її батьками. Ми будемо співпрацювати з дітьми від дошкільного віку і до повноліття. Колись була така медико-педагогічна комісія, яка направляла дітей в логопедичні групи або в інклюзивні класи. Тепер роль цієї комісії буде виконувати ІРЦ. Наші фахівці будуть спостерігати за розвитком дітей, бачити до чого є схильність і що їм рекомендовано згідно освітньої програми. І ці діти будуть розподілятися за групами: логопедична, інклюзивна, із затримкою психічного розвитку і т. д. Є діти, які на домашньому навчанні, вони теж в разі потреби можуть відвідувати центр», - розповіла Майя Наконечна, начальник управління освіти, культури, спорту та молодіжної політики Южненської міськради.