Чим пишаються молоді люди в незалежній Україні та в якому напрямку потрібно діяти, щоб побудувати країну мрії? Пов’язані з цим питанням асоціації молоді різних населених пунктів України, запропонували зобразити в масштабному малюнку та викласти в інтернет організатори міжнародної програми USAID «Мріємо та діємо». Після чого буде створено велике цифрове полотно про світогляд, цінності та досягнення української молоді. Захід був присвячений Дню Незалежності України й малювати було необхідно цього ж дня. Взяти участь в цьому проєкті вирішили представники Молодіжної ради Визирської сільради. У цьому їх підтримав відділ культури, туризму та культурної спадщини, розповідає його керівниця Катерина Кушнір.
Катерина Кушнір, керівниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
Ми пройшли всі необхідні семінари, отримали все необхідне для роботи та долучилися до програми. Наразі в громаді спалах коронавірусу, але нам дозволили невеликою групою провести цей захід. Я вважаю, що такий проєкт об'єднує людей. Ми планували провести його масштабно, в рамках Дня Незалежності та Дня села Першотравневе. Хотілося привернути дуже багато людей, щоб кожен міг зробити свій внесок в зображенні на цьому полотні.
Представниця Молодіжної ради Наталія Тертична захоплюється спортом. Вона не має особливих навичок малювання, однак вважає участь в такому проєкті новим досвідом, який надалі їй допоможе різнобічно розвивати себе як особистість.
Наталія Тертична, представниця Молодіжної ради Визирської сільради
Ти спілкуєшся з людьми різних сфер діяльності, для тебе це новий досвід і нова сфера, де ти можеш себе спробувати. Мені захотілося взяти участь в цьому проєкті, хоча малювати я зовсім не вмію, але тут у мене все виходить.
Будь-яка діяльність потребує навичок та технологій для отримання кращого результату. Ось і це вимагало від учасників артподії деяких знань для виконання малюнка, й так само подальше просування цієї роботи в соціальних мережах, розповіла спеціалістка першої категорії відділу культури, туризму та культурної спадщини Катерина Болгарова.
Катерина Болгарова, спеціалістка першої категорії відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
Ми пройшли курс навчання по роботі з фарбами, композицією, інструментами. Нас вчили працювати з громадою, людьми, для того, щоб їх долучати до цієї справи. Окремо нас навчали взаємодії з соціальними мережами, рекламою, як залучати людей.
Ідею малюнка всі учасники визирської команди придумали разом з перших днів участі у проєкті. Це карта України та птах фенікс, як символ відродження країни, розповіла керівниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Катерина Кушнір.
Катерина Кушнір, керівниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
Відбитки наших долоньок — це символ молоді й той внесок, який вона робить у розбудові країни. І ще у нас є слоган, що мотивує: Ми — молоді, а значить сильні.
В результаті національної артподії будуть обрані три найкращих малюнки. Їх визначать шляхом інтернет-голосування. Надалі кращі малюнки будуть зображені у вигляді муралів в населених пунктах їх авторів, розповіла голова Молодіжної ради Анастасія Максимова.
Анастасія Максимова, голова Молодіжної ради Визирської сільради
Ми показуємо своїм прикладом, що треба не боятися чогось нового, брати участь в заходах, показувати себе і звичайно ми сподіваємося на перемогу. Ми хочемо, щоб цей малюнок прикрашав наші автобусні зупинки.
Дівчата працювали над малюнком прямо на сцені перед Будинком культури села Першотравневе, де планувалося проводити святковий концерт. Готова робота буде опублікована в інтернеті, в соціальних мережах Визирської громади та на сторінках у Facebook учасниць акції. Ви знайдете там посилання де і як проголосувати за малюнок Визирської ОТГ. А це важливо зробити, адже в Одеській області беруть участь в проєкті всього 8 команд і перемога будь-якої з них, це просування нашого регіону.
Нагадаємо, що у Першотравневому ліцеї Визирської ОТГ пройшло засідання Молодіжної ради.
Авторка: Катерина Гончар.