Опорний заклад «Першотравневий ліцей» напередодні першого вересня став майданчиком для зустрічі усіх освітян Визирської ОТГ. Сьогодні вони у ролі учнів та на вибір їм було запропоновано підвищити свій фах у шістьох різних локаціях, задля підвищення якості освіти й поширення передового педагогічного досвіду. Про цікавий експеримент, який дозволить зробити освіту кращою не тільки у громаді, а й у регіоні.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради
Наразі ми проводимо експеримент. Але ця модель серпневих зустрічей буде вже у нас постійною. Завдяки їм ми об'єднуємо вчителів навколо проблематики підвищення якості освіти у громаді.
Наталія Кириченко, завучка Першотравневого ліцею, представниця депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради
Наш педагогічний колектив завжди у пошуку нових педагогічних ідей, тому нам є чим поділитися з колегами у громаді. Ми хотіли налаштувати всіх освітян на плідний початок року та поділитися своїми винаходами напередодні першого вересня.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради
Була пророблена величезна робота та сьогодні запропоновано 6 локацій, буде проведено дискурси, анкетування. Щоб виявити проблемні ділянки та поділитися вдалим досвідом, який вже напрацьовано у Визирській громаді.
«Інклюзивна освіта — крок до успішного початку» — під цю локацію було відведено територію «Smart Kids» Першотравневого ліцею. Вчителька початкових класів Тетяна Зволинська має великий багаж напрацювань з цього питання.
Тетяна Зволинська, вчителька початкових класів Першотравневого ліцею
Якщо ми говоримо про інклюзивне навчання, то це можливість бути рівною частиною, бути рівним у правах, бути рівним у цінностях. Через те, що вчитель спілкується з учнями та батьками — він вже несе цю культуру у суспільство. Також задача вчителя — знайти відповіді на ті питання, які виникають у батьків та у дітей з цього приводу.
«Барви навчання Нової української школи» — ця локація допоможе вчителям початкових класів придбати досвід зі заохочення учнів у активну діяльність на уроках. Окрім цього, тренерка Світлана Шефер, вчителька початкових класів Першотравневого ліцею підготувала ще одну родзинку та зробила презентацію своєї роботи з цієї тематики.
Світлана Шефер, вчителька початкових класів Першотравневого ліцею
Для дітей великий аспект, що все зосереджено на діяльнісному підході. Для педагога НУШ кожна дитина цінна та важлива. Сьогодні я буду презентувати одну тему про те, як заволікати дітей. Ми спробуємо з колегами це зробити.
«Організація активної самостійної діяльності учнів — шлях до якісної освіти» — локацію під такою назвою та тренінг на території ПростоСвіту Першотравневого ліцею підготувала Світлана Мураховська.
Світлана Мураховська, вчителька української мови та літератури
Освіта, яку людина здобула самостійно — вона на 100% якісніша. Така людина більше мотивована і досягне більше успіхів. Сьогодні не лише тренери покажуть що напрацювали, сьогодні ми очікуємо від гостей зворотного зв’язку, оскільки ми всі разом, у нас має бути єдиний результат!.
Роль батьків у житті своєї дитини та у житті класу, школи й навіть громади — місія донести можливості співпраці з батьками була у тренерів Галини Голуб та Оксани Замосянчук. Вони зосередились на педагогіці партнерства, як основному принципі сучасної освіти.
Галина Голуб, вчителька початкових класів Першотравневого ліцею
Сьогодні ми хочемо розглянути з нашими колегами нові підходи до роботи з батьками — це проведення батьківських зборів у формі тренінгу. Це дієві форми роботи, тому що батьки самі беруть участь в обговореннях та висловлюють свої думки. Сьогоднішній тренінг про те як провести таку роботу. Це змінює ставлення батьків до школи, вони стають однією родиною і це дієва практика моєї роботи за 6 років по цій системі.
Оксана Замосянчук, вчителька початкових класів Першотравневого ліцею, тренерка по роботі з батьками
Ми маємо багаж таких інструментів та технологій. Завдяки яким спілкування з батьками може перейти на новий рівень. Батьки можуть легко бути учасниками життя громади. Це можна зробити через ефективні батьківські збори.
«Цифрові інструменти. Бути чи не бути?» — під такою назвою локації комп’ютерний зал ПростоСвіту Першотравневого ліцею зібрав освітян, які розуміють безмежні можливості цифрового світу. Тренер з цього напрямку Олеся Калюжна каже, що її учням дуже до вподоби таке навчання.
Олеся Калюжна, вчителька англійської мови Першотравневого ліцею
Я почала використовувати цифрові технології ще до того, як було введено локдаун. Коли ми переходили на дистанційне навчання, то ми не починали навчатися по-новому. Ми вже цим жили. Розвантажити заняття онлайн та зробити їх цікавішими — це необхідно!.
«Проєктна діяльність як елемент STEM-освіти» — під цю локацію було відведено кабінет інформатики й тренінг проводили Л. С. Дербуш та Н. О. Кантова.
Крок за кроком і освіта у Визирській об’єднаній територіальній громаді не буде мати аналогів в Україні, впевнені Тетяна Казак, директорка Першотравневого ліцею та Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради.
Тетяна Казак, директорка Першотравневого ліцею
Я хочу всіх привітати з початком нового навчального року і побажати всім освітянам, щоб всі новини та методики, які вони візьмуть у нашому навчальному закладі — щоб вони плідно втілювали протягом року у своїй роботі.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради
Окремі слова вдячності «Команді розвитку», тому що тут чималі спонсорські кошти та чимала організаційна складова. Фактично ми успішно працювали, тому що в нас є така співпраця з ГО «Команда розвитку».
За підсумками тренінгів на початку вересня відбудеться науково-методична рада, на якій буде розглянуто проблемні питання з удосконалення педагогічної майстерності та підвищення якості освітнього процесу у закладах освіти Визирської громади.
Нагадаємо, що у Першотравневому ліцеї викладачі математики взяли участь у семінарі-нараді.
Авторка: Ганна Фещенко.