У Коблівській громаді планують побудувати сміттєпереробний завод. Чергову сесію сільради відвідав представник німецько-українського підприємства «БраунІндастріалТехнолоджі» Вадим Гойко, зацікавлений в будівництві. Підприємство спільно з німецькою компанією впроваджує проєкт з перероблення сміття з використанням сучасних технологій.
Вадим Гойко, представник німецько-українського підприємства «БІТ»
Сміттєпереробний завод нових технологій з подальшим виробництвом біогазу на основі цього тепличного господарства, аквакомплексу, зелених насаджень. Дану програму підтримав і сертифікував Європейський союз, а також Європейський банк реконструкції та розвитку.
Завод буде являти собою виробництво потужністю до 3 кВт/год, яке зможе переробити до 100 тис. тонн сміття на рік. На цей момент компанія «БІТ» веде будівництво двох таких заводів, в Херсонській області та на Західній Україні, розповідає Вадим Гойко. Йдеться про створення заводу не тільки для Коблівської ОТГ, але і для дев’яти громад Миколаївської та Одеської областей, з якими попередньо погоджено будівництво.
Володимир Киливник, заст. голови правління «Агенція місцевого розвитку Коблівської ОТГ»
Коблівська громада має стратегію розвитку до 2027 року і трирічний план реалізації. Крім того, ми учасники субрегіону «Причорноморський», який створений спільно з Южним. І зараз йде робота з приєднання Визирської громади до цього союзу громад. І користуючись такою можливістю, сьогодні ми маємо спільний проєкт з перероблювання сміття.
Першим кроком в плані будівництва заводу стало рішення депутатського корпусу про надання комунальному підприємству «Сількомунгосп» дозволу на створення ТОВ «Коблівський завод з перероблення відходів». Тепер КП «Сількомунгосп» стало співзасновником нового підприємства. Фінансування будівництва здійснюватиметься спільно, 70% на 30%. Більшу частину планує вкласти в будівництво німецька сторона, а меншу Коблівська громада. Якщо ж сільрада не зможе або не захоче брати участь в будівництві, до співфінансування будуть залучати третю сторону — інвестора.
Світлана Талоха, секретарка Коблівської сільради
Зможе сільрада чи ні, залежить від того, які кошти ми передбачимо в бюджеті, якщо захочемо стати засновником. Або надамо можливість інвесторам теж приєднатися. На нашій території розташовано безліч виробництв, які вивозять сюди сміття. Можливо й інші громади, з якими ми уклали меморандум, захочуть з нами співпрацювати. Тому це питання дискусійне і надалі підлягає обговоренню.
Юридичну процедуру компанія з будівництва нового сміттєпереробного заводу розраховує пройти за пару місяців, потім чотири місяці займе архітектурне проєктування і близько року піде на проєктування. Приблизно через декілька років в селі Лугове повинен з’явитися Коблівський завод з перероблення відходів.
Нагадаємо, що Коблівська і Визирська громади підписали Меморандум про співпрацю.
Автор: Оксана Дмитренко.