Уряд України був і залишається відданим фундаментальній ідеї реформи місцевого самоврядування, а саме: створенню спроможних громад і, таким чином, створенню нових можливостей розвитку і регіонів, і країни у цілому. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час Загальних зборів Асоціації об’єднаних територіальних громад.
Глава Уряду нагадав, що сама ідея децентралізації, зміни системи управління на місцях озвучувалися ним ще з 2006 року. Проте існуюча на той момент вертикаль влади була нездатною не тільки впровадити, а й сприйняти всі напрацювання.
За словами Голови Уряду, перший етап децентралізації – створення громад – Україна пройшла. Зараз потрібен наступний етап, який забезпечить незворотність та непохитність реформи, забезпечить доступ до нових можливостей для 100% населення України.
Прем’єр-міністр наголосив, що згуртованість громад навколо продовження реформи дуже на часі.
Довідково
23 січня Кабінет Міністрів України в рамках посилення можливостей місцевого самоврядування ініціював перехід до нового етапу реформи децентралізації, який передбачає закріплення вже набутих успіхів і формування спроможних громад, зміну територіального устрою, чітке розмежування повноважень та функцій контролю різних рівнів управління, а також активний розвиток форм місцевої демократії, коли жителі можуть висловити свою думку з різних питань не від виборів до виборів, а повсякчас. Метою нового етапу є запровадження і закріплення змін до 2020 року – аби провести місцеві вибори вже на новій законодавчій та територіальній основі. Зараз в Україні сформовано 876 спроможних громад, місцеві бюджети зросли на порядок – до майже 234 млрд. грн. У власність громад передано 1,5 млн. га земель сільськогосподарського призначення. Новий етап передбачає формування 100 спроможних районів і 1600-1800 спроможних громад, закріплення фінансової самодостатності місцевого самоврядування, формування ефективної системи управління, упорядкування системи державного контролю без дублювання функцій.