Президент України Володимир Зеленський в ефірі програми «Право на владу» розповів, що вважає одним з головних досягнень за два роки президентства те, що в Україні одна з найпотужніших армій в Європі.
Про це ж заявив і прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю литовському виданню Lrt.lt у Вільнюсі.
Денис Шмигаль зазначив, що солдати Збройних сил України з 2015 року проходять тренування в Яворівському центрі бойової підготовки під керівництвом інструкторів багатосторонньої навчальної групи НАТО. Підготовлено близько двадцяти тисяч військових ЗСУ.
Укріплюють обороноздатність України й регулярні спільні навчання зі стратегічними партнерами країни. Він зазначив спільні українсько-американські навчання Rapid Trident і Sea Breeze, заявивши, що вчення Sea Breeze 2021 — це найбільші військові навчання за всю історію України.
У 2021 році за індексом сили (PowerIndex), який визначив проєкт Global Firepower, українська армія знаходиться на 25 місці серед країн світу. У минулому ж році вона зайняла 27 місце, а у 2019 році — була на 29 місці. Зараз же, згідно з індексом сили, армія України також входить в топ-10 армій Європи.
Якщо розглядати українські Збройні сили по потужності окремих видів військ, то вагомий внесок в потрапляння ЗСУ на двадцять п’яте місце внесли Сухопутні сили. Їх потенціал знаходиться на 13-му місці по танковій силі, і на 7-му — по загальній потужності всієї бронетехніки, включаючи БТР, БМП і ін. Крім того, Україна посідає сьоме місце у світі по артилерійській ударній потужності, а також тринадцяте на планеті по ракетному потенціалу, що теж зміцнює її позиції в загальному рейтингу. За сумарними показниками, Сухопутна армія України посідає тринадцяте місце серед всіх сухопутних сил на Землі.
Військово-повітряні сили України оцінюються американськими аналітиками як тридцять шосте місце за силою серед бойової авіації світу. Так, найкраща ситуація в категорії бойових вертольотів — дев’ятнадцяте місце, і штурмової авіації — вісімнадцяте. Гірше становище за кількістю і новизною винищувачів — тридцять дев’яте місце, а також заправної авіації, якої, за даними експертів з США, в Києві немає зовсім. При цьому, найслабшою ланкою української армії виявилися Військово-морські сили, розташувавшись на 61-му місці в глобальному рейтингу.
За інформацією «Вікіпедія», на березень 2018 року чисельність ЗСУ складала 255 тисяч осіб, з них контрактників 110 тис. осіб, резервістів — 1 млн, з них 150 тис. з бойовим досвідом.
На озброєнні української армії, за версією GFP, знаходяться 2 809 танків, 8 217 бойових броньованих машин, 1 302 одиниці самохідної артилерії, 1 669 одиниць ствольної артилерії та 625 реактивних систем залпового вогню.
Експерти GFP нарахували 234 бойових літальних апаратів, в тому числі 39 винищувачів і 33 ударних вертольотів. У бойовому складі Військово-морських сил знаходиться один сторожовий корабель проєкту 11 351 «Нерей», один малий протичовновий корабель проєкту 1124П (який готується до списання зі складу флоту) і середній десантний корабель проєкту 773, мінний тральщик проєкту 1258, ракетний катер проєкту 206-МР, 7 річкових бронекатерів, два патрульних кораблі Island американської споруди (у 2021 р. планується передача ще 3 кораблів такого класу в рамках матеріально-технічної допомоги від США), один протидиверсійний і один десантний катер радянського виробництва. Найближчим часом бойовий склад військово-морських сил повинні поповнити: не менше 1 корвета проєкту 58 250 «Володимир Великий», середній розвідувальний корабель проєкту «Лагуна», ймовірно 4 корвети турецького класу «Ada» проєкту MILGEM, 8 ракетних катерів класу «Barzan», 2 десантні катери проєкту 58 181 «Кентавр», від 6 до 16 патрульних катерів проєкту Mark VI.
Державний бюджет у 2021 році на сектор національної безпеки та оборони затверджено в розмірі 267 млрд українських гривень (5,93% валового внутрішнього продукту), що розмістило Україну на 30 місці у світі за оборонними витратами. Але витрати передбачені тільки на Міністерство оборони складають 117,5 млрд українських грн (4,171 млрд доларів США).
Нагадаємо, новим начальником ГУНП в Одеській області призначили генерала Миколу Семенишина. До цього управління в Одеській області з 2019 року очолював генерал Олег Бех.