Справжній фахівець завжди намагається підвищувати свою кваліфікацію, постійно проходить навчання і шукає нову інформацію для забезпечення свого розвитку в обраній ним галузі. Саме тому медичні працівники комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради пройшли навчання у тренерів «Європейської асоціації реаніматологів», розповідає директорка центру Еліна Концева.
Еліна Концева, директорка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільської ради
Базове навчання. Надання первинної невідкладної допомоги у таких станах як, наприклад, втрата свідомості, втрата дихання. Тобто ми пройшли навчання серцево-легеневій реанімації з використанням дефібриляторів. Ми навчаємося кожні 5 років. Це дасть змогу лікарям не втрачати свою кваліфікацію — це по-перше. Крім того, в нас у планах є виховати у себе в центрі декілька тренерів-інструкторів з надання допомоги в невідкладних станах, і надалі навчати в громаді, наприклад, в школах, підлітків, людей на тих підприємствах, на яких це в принципі повинен знати кожен.
В станах, коли потрібно надати невідкладну допомогу до приїзду лікарів, саме головне не втратити дорогоцінні хвилини, коли життя людині можливо врятувати. І тут важливо довести до автоматизації певний алгоритм дій, і саме на цьому курсі все було чітко доведено, ділиться завідувачка Визирської амбулаторії Ганна Масленнікова.
Ганна Масленнікова, завідувачка Визирської амбулаторії
Кожен крок був відпрацьований, продуманий. Все чітко — алгоритми. Кожні, навіть долі секунди були відпрацьовані, у випадку, якщо людині стало погано. Такі курси проходять не тільки медики. Зараз це не тільки модно, це дуже актуально і в усьому світі люди, які, наприклад, працюють в метро або в місцях де багато людей — торговельні центри, фітнес-клуби — проходять навчання з надання першої допомоги. Тому що дуже страшно, коли у людини на очах хтось падає без ознак життя і ніхто не знає, що з ним робити, а саме перші секунди, хвилини дають людині можливість вижити — це шанс на життя.
Крім того, зараз в Україні закуповують і використовують такі апарати, як дефібрилятори, які надають змогу запустити серце людини в таких умовах.
Еліна Концева, директорка КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільської ради
Ми також плануємо придбати дефібрилятори. Ми вже говорили з головою сільської ради про те, що нам будуть виділені кошти. Може в цьому році буде один, в наступному ще один, щоб в амбулаторіях наших були такі апарати, які рятують життя.
Навчання пройшли п’ять лікарів КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» та по завершенню курсу вони отримали відповідні сертифікати.
Нагадаємо, що у Визирській ОТГ БФ ім. Олексія Ставніцера, спонсорську допомогу якому надає ТІС, подарував КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради сучасний медапарат.
Авторка: Стелла Дюар.