Хлібом та сіллю зустрічали бійців 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового походу представники Визирської ОТГ. В пам’ять про загиблих на бойовому посту побратимів була оголошена хвилина мовчання. Військовослужбовець Юрій Городецький згадує труднощі фронтового життя. Йому дуже хочеться миру в Україні.
Юрій Городецький, військовослужбовець 28-ї окремої мехбригади ЗСУ
Важко було. Ми знали — якщо ми тут не встоїмо, то вороги прийдуть до наших рідних та близьких. Дуже хочеться, щоб тут, в тилу, у наших дітей, дружин, батьків, сестер було мирне небо над нашою Україною, щоб вони не знали тієї війни й хочеться, щоб на Донецькій і Луганській землі якомога швидше теж був мир.
Захист Батьківщини та готовність самопожертви в ім’я миру — така місія воїнів ЗСУ. Військовослужбовець 28-ї окремої мехбригади Роман Жила розповідає, як підтримував бійців-побратимів на передовій.
Роман Жила, військовослужбовець 28-ї окремої мехбригади ЗСУ
Було нелегко у зв’язку з тим, що знаходилися в постійній бойовій готовності. Був цілодобовий контроль повітряного простору. Я завжди намагався допомогти своїм товаришам, своїм підлеглим проведенням бесід, різного роду тренінгів для забезпечення їх морально-психологічного стану. Вони все це сприймали належним чином і прислухалися до мене.
Після урочистого шикування особового складу та виконання Гімну України до присутніх звернувся командир 28-ї окремої мехбригади імені Лицарів Зимового походу підполковник Віталій Гуляєв. Він розповів, що бійці й командири ввіреного йому підрозділу з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною.
Віталій Гуляєв, командир 28-ї окремої мехбригади, підполковник
Бригада виконувала завдання 9 місяців. Мар'їнка, Красногорівка — це були одні з місць, де ми виконували свої завдання. Постійно противник провокував, робив обстріли як наших позицій, так і цивільної інфраструктури. Ми зазнали втрат. Є загиблі, є поранені, але у супротивника — теж не менше.
За весь час конфлікту на сході України бригада втратила понад 180 своїх воїнів. За час цієї ротації бойові втрати склали 5 загиблих та 13 поранених.
Віталій Гуляєв, командир 28-ї окремої мехбригади ЗСУ
Важко на війні, дуже важко — це постійне переживання за виконання бойових завдань і за підлеглих. Щоб все було зроблено вчасно, щоб вони були готові до бою і виконали завдання.
За словами командира 28-ї окремої мехбригади, бійці й офіцери їх військового підрозділу вже представлені до нагород.
Віталій Гуляєв, командир 28-ї окремої мехбригади ЗСУ
Бригада впоралася з поставленими завданнями. Командувач об'єднаних сил генерал-лейтенант Павлюк у нас був, відзначав нашу роботу. Багато військовослужбовців були представлені до нагород як державних, так і Міністерства оборони, головнокомандувача ЗСУ. Їх ми будемо вручати на церемонії зустрічі бригади.
Бійці та командири 28-ї окремої мехбригади імені Лицарів Зимового походу за традицією залишили свої автографи на прапорі, який тепер буде зберігатися у Визирці.
Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови
Це в нас така традиція. Вже не вперше бійці підписують прапори, залишають на них свої автографи. Ці прапори зберігаються у нас.
Бійців дуже чекали дома довгий час, тому приготували домашнє частування та пригощали одразу по прибутті.
Олександр Токменінов, перший заступник Визирського сільського голови
Наші сільські ради та жителі громади відгукнулися на цю подію. Готували пиріжки. Школи й співробітники соціальної сфери і пересічні мешканці: хто пекли, хто дав домашню консервацію. Таким чином, ми накрили стіл та організували досить непогане частування для наших воїнів.
Військовослужбовці 28-ї окремої мехбригади імені Лицарів Зимового походу розповіли про те, як будуть проходити постфронтову акліматизацію.
Юрій Городецький, військовослужбовець 28-ї окремої мехбригади ЗСУ
Для кожного військовослужбовця акліматизація проходить по-різному. Для когось краще підійти до матері та обійняти її. Для когось — обійняти дитину і тоді стає набагато легше. Приїжджаючи додому від радості можна плакати, бо ти повернувся. Дуже шкода втрачати своїх бойових побратимів. Дуже важко.
Дмитро Чабанюк, військовослужбовець 28-ї окремої мехбригади ЗСУ
Обійняти дружину і добре поїсти смачної домашньої їжі.
Роман Жила, військовослужбовець 28-ї окремої мехбригади ЗСУ
У першу чергу, напевно, треба зателефонувати рідним й близьким, щоб сказати, що я повернувся живим і здоровим в Пункт постійної дислокації.
Після повернення з чергової ротації, бійцям належить відновити боєздатність свого військового підрозділу.
Нагадаємо, що у Доброславській ОТГ, а саме у Доброславі та Трояндовому, пройшов фестиваль «Пісні народжені в АТО».
Автор: Сергій Кюрчубаш.