Вже доброю традицією в Першотравневому ліцеї, опорному освітньому закладі Визирської громади, стало проведення протягом навчального року, а також під час шкільних канікул роботи методичних угрупувань різних за тематикою. Зазвичай, такі засідання транслюються онлайн для всіх ліцеїв та гімназій ОТГ.
Тетяна Казак, директорка Першотравневого ліцею
Ви знаєте, що зараз проходять канікули, але протягом них вчителі не відпочивають, проводиться велика методична робота, різноманітні заходи, педагогічні наради. Сьогодні у нашому закладі працюють методичні угрупування.
Далі Тетяна Казак зазначила, що на базі Першотравневого ліцею працюють декілька методичних угрупувань. Кожне з них має свою тему або проблематику, є певна кількість учасників засідання, тобто вчителів, які хотіли б отримати практичну інформацію з цих тем задля провадження у своїй роботі. Про надзвичайну користь такої роботи розповіла заступниця директора з навчально-виховної роботи Першотравневого ліцею Наталія Кириченко.
Наталія Кириченко, заступниця директора з навчально-виховної роботи Першотравневого ліцею
Ми вже в школі працюємо над цим довго, а в цьому році за сприяння відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільради, вирішили приєднати до цієї роботи, оскільки ми є опорним закладом, працівників інших шкіл громади. Сьогодні це вже не перше засідання у нас, були серпневі зустрічі, а оскільки карантинні обмеження внесли певні корективи у нашу роботу, то засідання відбувається онлайн.
Перше методичне угрупування — творча студія «Барви навчання НУШ», її керівницею є Світлана Шефер — вчителька Нової української школи, торік пройшла відповідну сертифікацію, до речі, на такому високому рівні, що має право дані методики викладати у вишах.
Світлана Шефер, керівниця творчої студії «Барви навчання НУШ»
Ви обов’язково наголошуєте на тому, що той, хто хоче висловити свою думку, поділитися, він ділиться з ним (вчителем), хто не хоче, мовчки чіпляє картку, або каже «я — пас», у нас є такі діти онлайн. Можливо настрою немає. У дітей є таке право.
Наступна група з проблемної лабораторії «Інклюзивна освіта як індивідуальна траєкторія особистісного зростання дитини». Її керівниця — Тетяна Зволинська, вчителька початкових класів, пройшла сертифікацію в минулому навчальному році, багато працювала під час літніх канікул з дітьми з особливими проблемами. Дуже добре знається на цій темі.
Тетяна Зволинська, керівниця проблемної лабораторії «Інклюзивна освіта як індивідуальна траєкторія особистісного зростання дитини»
Тому якщо у нас в класі навчається дитина з порушенням зору, не можна застосовувати жалюзі або тюль, як альтернативу ми використовуємо римські штори. Звісно, на підвіконні ніяких вазонів бути не може.
Ще одна дуже цікава творча група «Педагогіка партнерства — основний принцип сучасної освіти». Її керівницями є вчителі початкової школи Оксана Замосянчук та Галина Голуб.
Оксана Замосянчук, керівниця творчої групи «Педагогіка партнерства — основний принцип сучасної освіти»
Які б виклики нам не кидало життя, знаходячись далеко один від одного ми все одно змогли з вами дійти спільної думки й обговорити, що дає нам батьківство, як ми можемо консультувати батьків, як ми можемо їм допомогти, аби виростити здорових та успішних дітей.
Галина Голуб, керівниця творчої групи «Педагогіка партнерства — основний принцип сучасної освіти»
Проблемним питанням, яке ми брали з вами, наприклад, питання батьківської любові. Дуже гарно й дуже мудро батьки аналізують це все, коли людина сама все пропише, зробить висновки, можливо буде змінювати свою позицію й чинити якось по-іншому.
Кураторка проблемної лабораторії «Проєктна діяльність як елемент STEM-освіти», вчителька фізики Наталія Кантова працювала в цей день у режимі онлайн. Нагадаємо, що суть даної освітньої технології полягає в тому, щоб на уроках тема пояснювалась не однобоко, а в комплексі одночасно кількох наук. Вчителька історії, а також викладачка нового курсу «Навчаємось жити в громаді» Вікторія Урсуленко також була в цей день на онлайн-засіданні.
Вікторія Урсуленко, вчителька історії, викладачка курсу «Навчаємось жити в громаді»
Мені було дуже цікаво дізнатися технологію створення не лише того, що стосується курсу історії, а й думку інших вчителів, що використовують проєктну роботу на своїх уроках.
Окрім всього, у Першотравневому ліцеї триває робота постійного семінару «Організація системи роботи педагогічного колективу щодо підготовки учнів до ДПА та ЗНО», кураторкою якого є вчителька української мови Алла Костюк.
Нагадаємо, що вчителі математики та фізики Першотравневого ліцею Визирської ОТГ зібралися та опрацювали наказ УЦОЯО «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт ЗНО 2022».
Автор: Сергій Бяков.