Проблеми якості питної води, її кількісного показника дедалі стають гострішими для населених пунктів переважної більшості сіл, міст Одеської області. Про це говорив на нещодавньому засіданні Конгресу місцевих та регіональних громад при Президентові України голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький.
Центральний регіон, до складу якого входить і Одеський район, поміж тих, де розв’язання питання якісного водозабезпечення населення має архіважливе значення. Адже, упродовж останніх років, в досліджених пробах питної води з підземних джерел саме на території колишнього Лиманського району, реєструвалося перевищення нормативів за показниками загальної жорсткості, сульфітів, хлоридів, заліза, марганцю тощо.
За інформацією, наданою Одеським районним відокремленим підрозділом ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», питна вода, яка надходить з підземних джерел на згаданій місцевості, за своїми фізико-хімічними, бактеріологічними показниками відповідає допустимим Державним санітарним нормам і правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Працівниками лабораторії згаданого підрозділу в третьому кварталі поточного року відібрано та досліджено 257 проб питної води. Відбір проводився згідно з затвердженим планом моніторингових досліджень, зокрема, в зоні господарської діяльності КП «Доброслав», КП «Кремидівська хвиля», КП «Калина» (с. Красносілка).
Підготовлений документ засвідчує, що населення місцевих громад використовує придатну до споживання питну воду. Хоч це викликає певні сумніви, виходячи з того, що в досліджених пробах води відображені показники, які є гранично допустимими. До певної міри це і не дивно. Адже за нинішніх фінансових, виробничих статків підрозділів громад, котрі займаються водозабезпеченням населення, досягти необхідних якісних показників питної води досить непросто.
Розв’язати підняту проблему, можливо завдяки безумовного виконання заходів місцевих та регіональної програм, а також розробки та впровадження нових та вдосконалення існуючих технологій водопідготовки та знезараження води, сучасного обладнання, ефективних реагентів, фільтрувальних матеріалів, сорбентів тощо.
Нагадаємо, що у Першотравневому Визирської ОТГ тривають заходи з доброустрою населеного пункту. Один з них відбувся на локації біля школи — верхолази пофарбували башту Рожновського.
Автор: Іван Рафальський.
За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 44 (9 899).