Громади повинні мати можливість самостійно планувати бюджети розвитку та розпоряджатися призначеними для цього коштами. Водночас зміни до Бюджетного кодексу, запропоновані законопроєктом № 6062, можуть позбавити їх такої можливості. Здобутки децентралізації будуть знецінені, а місцеві бюджети — розбалансовані, про це заявив голова виконкому партії «УДАР Віталія Кличка» Артур Палатний у Facebook.
Артур Палатний, голова виконкому партії «УДАР Віталія Кличка»
Цей законопроєкт передбачає, що джерела фінансування доходів бюджету розвитку мають бути перенесені до загального фонду бюджету. Це означає, що кошти, які призначені для розвитку громад, витрачатимуться на поточні витрати — фонд заробітної плати, утримання тощо. Проєкт закону також дозволяє забирати у громад невикористані залишки освітньої державної субвенції. Таким чином, місцеве самоврядування не матиме можливості накопичувати гроші на коштовні проєкти розвитку.
Крім того, Артур Палатний звертає увагу на те, що законопроєкт № 6062 значно розширює контрольні функції Міністерства фінансів і держадміністрацій. Посадовці зможуть, наприклад, зупиняти бюджетні рішення місцевих рад через суд.
В партії «УДАР Віталія Кличка» вважає, що бюджети розвитку територіальних громад мають залишатися недоторканними.
Артур Палатний, голова виконкому партії «УДАР Віталія Кличка»
Влада не повинна втручатися у плани розвитку органів місцевого самоврядування. Громади краще знають, на що спрямовувати кошти з бюджету розвитку, і не мають бути залежними від центру або судових рішень. Бюджети розвитку громад — це шлях до побудови сильних громад і підвищення добробуту українських родин. Саме сильні громади формують фундамент сильної держави. Рішення влади мають допомагати, а не заважати розвитку громад.
Нагадаємо, що на 13 позачерговій сесії Визирської сільської ради депутати звернулися до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до розрахунку реверсної дотації.