Лиска — це птах, який мешкає на території регіонально-ландшафтного парку «Тилігульський». Лиска гніздовий, мігруючий та зимуючий птах, розповідає начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський» Ігор Гержик у програмі «Невідомий Тилігул».
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Гніздяться ці птахи в заростях тростини та очерету. Іноді гнізда прямо плавають на воді, укріплені кількома тростинками. Відкладає від 5-7 — до 12 яєць, в залежності від року. Коли пташенята вилуплюються, то вони мають дуже яскраве забарвлення, потім темніють і перетворюються на чорного птаха. Сам дорослий птах має чорне оперення з металевим відблиском, а на голові у нього біла цятка, ніби лиса, тому її й називають лиска. Птах належить до сімейства пастушкових, але ряд журавлеподібних. Тобто він за рядом родич журавля, хоч і не схожий на нього.
Також Ігор Гержик розповів про спосіб життя лиски.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Лиска — це зграйний птах, поза гніздовим періодом вони тримаються великими скупченнями, зграями, іноді утворюють великі змішані скупчення, наприклад, з галагазом, кряквою.Так їм легше боронитися від хижаків. Птах цей перелітний, але в теплі зими залишається у нас на зимівлю, а мігрує, коли зима сувора. 90% видів птахів мігрують у нічний час, у тому числі лиска, вона здійснює нічні перельоти.
Ігор Гержик розповів і про скорочення популяції птахів, що відбувається через глобальні зміни в кліматі та полювання на них.
Ігор Гержик, начальник науково-дослідного відділу РЛП «Тилігульський»
Лиска, яка мешкає на Тилігульському лимані, що входить до складу РЛП «Тилігульський», перебуває в безпеці, оскільки полювання на території парку заборонено. Але взагалі вона мисливський вид і на інших водоймах, які не є природоохоронною територією України, на них полюють. Чисельність їх сильно впала, це пов’язано як із глобальними процесами та зміною клімату, так і з полюванням, яке іноді ведеться безконтрольно. Але поки що вона не входить до Червоної книги України.
Нагадаємо, що в соцмережі з’явилися нові фото — вид з пташиного польоту на Тилігульський пересип.