Інтерес до постійного самовдосконалення, бажання передати свої знання іншим, любов до дітей, а також враження від особистості своєї вчительки під час навчання у школі, можливо саме це посприяло вибору професії педагога. Знайомтесь — вчителька початкових класів, педагогиня-організаторка Калинівської гімназії Ольга Гончар. Почувши про конкурс серед вчителів Визирської громади вона одразу виявила бажання взяти в ньому участь, адже їй цікаво все навколо.
Ольга Гончар, вчителька початкових класів Калинівської гімназії, педагогиня-організаторка
Для мене прикладом завжди була моя перша вчителька, яка й нині працює в гімназії, але не в цій, а в Сербківській. Вона завжди була для мене прикладом — як себе поводити, навчати. Для мене навчати дітей було мрією, дивлячись на неї, я завжди мріяла собі: ось, мабуть, і я буду така, як моя вчителька.
Програма Нової української школи передбачає креативний підхід у викладанні навчального матеріалу, аби залучити дітей до навчального процесу, максимально зацікавити та привернути їхню увагу.
Ольга Гончар, вчителька початкових класів Калинівської гімназії, педагогиня-організаторка
Інформацію я намагаюся надавати своїми словами, не тільки як написано у підручнику, це зрозуміло, програму написано більше для нас, вчителів. А для дітей я намагаюсь навести доступні приклади, з чимось порівняти, десь нагадати, привести власний приклад. У нас є мультимедійний комплекс, можна знайти й показати на мультимедійній дошці.
Найголовніше, каже Ольга Гончар, заволодіти увагою дітей, показати щось цікаве, розповісти, провести незвичайну фізкультурну хвилинку, тоді навчання буде більш ефективним. Наприклад, під час відвідування уроку «дизайн і технології» діти готували сувеніри до зимових свят, робили новорічні ялиночки.
Самі ж діти у захваті від уроків, які веде Ольга Гончар.
Єгор Обухов, учень 2-го класу Калинівської гімназії
Ольга Олександрівна веде уроки «Я досліджую Світ», малювання, фізкультуру.
Вікторія Обоянова, учениця 2-го класу Калинівської гімназії
Складали ялинку, вирізали шматочки й згинали.
Наталя Антонєвіч, учениця 2-го класу Калинівської гімназії
Ольга Олександрівна у нас хороші уроки веде: фізкультуру, малювання, технології, читання.
Педагогічний колектив Калинівської гімназії живе як одна велика родина, де кожен один одного дуже добре знає, тому, якщо, як то кажуть, приймає когось у свої ряди, то це дійсно гідна людина за всіма ознаками.
Людмила Поточняк, вчителька математики Калинівської гімназії
Ми дуже зраділи, коли до нас у школу прийшла Ольга Олександрівна. Ми любимо, коли наш колектив поповнюється молодими педагогами, адже у них можна повчитися, вони багато знають. Мені вона дуже часто допомагає підібрати щось цікаве, особливо пов’язане з комп’ютерною технікою.
Ольга Олександрівна завжди готова прийти на допомогу, особливо коли треба організувати якісь веселі танці з дітьми, композиції чи будь-які інші заходи, кажуть її колеги. Вона завжди це робить із задоволенням.
Галина Гончар, вчителька початкових класів Калинівської гімназії
Ольга Олександрівна працює вже 9-й рік. Працює й на посаді педагога-організатора. Їй ця робота дуже до вподоби, особливо позашкільні заходи. За фахом вона вчителька початкових класів. Вона молода, енергійна.
Заступниця директора з навчально-виховної роботи Калинівської гімназії Любов Захаревич розповіла про те, як саме потрапила у їхній навчальний заклад Ольга Гончар.
Любов Захаревич, заступниця директора з НВР Калинівської гімназії
У 2013-му році Ольга Олександрівна прийшла до нас у школу молоденькою дівчинкою після закінчення Миколаївського педуніверситету. Ми зраділи звичайно, адже у село рідко, коли молоді спеціалісти приїжджають. Сталося так, що приїхала до нас. А у нас є хороші хлопці, як кажуть, побачили, примітили цю гарну дівчину. Сьогодні вона чудова мама, в неї є двоє діточок. Добросовісна педагогиня, працювала з самого початку педагогом-організатором, проводила дуже змістовні заходи.
Про Ольгу Гончар, як про людину й досвідченого фахівця, розповіла також директорка Калинівської гімназії Оксана Корміч.
Оксана Корміч, директорка Калинівської гімназії
Молодий спеціаліст, яка дуже відповідально ставитися до всіх завдань, вона дуже добре вміє налагодити працю з дітьми. Діти її люблять. Найголовніше, що вона прислухається до порад старших колег, завжди йде назустріч й допомагає. Це вчителька, яка коли дізналася, що у нас в громаді буде конкурс, вода відразу відізвалася, їй стало цікаво. Вона зможе показати свою роботу, а їй є, що показати, бо вона творча, талановита людина.
Підсумовуючи презентаційний матеріал для участі у конкурсі вчителів Визирської громади, слід також згадати про ще одну цікаву сторінку з життя Ольги Гончар, а саме про її хобі. У вільний час вона дуже полюбляє писати оповідання, нещодавно, навіть зробила такий освітній творчий експеримент та за активної участі свої учнів, враховуючи їхні вподобання, написала пізнавальну казку, героями якої стали різні тварини. І це лише один з багатьох талантів Ольги Олександрівни. Адже творча самоосвітня праця не закінчується останнім дзвоником після уроків — майже одразу ж після роботи триває процес підготовки до наступних занять.
Нагадаємо, що про свої професійні якості розказала педагогиня Любопільської гімназії Світлана Войтенко.
Автор: Сергій Бяков.