Для обігріву житла у холодну пору року громадяни, зазвичай, використовують електрообігрівачі, пічне та газове опалення. І саме в цей час значно збільшується кількість пожеж у їхніх помешканнях, часто з трагічними наслідками. Адже, ігноруючи правила пожежної безпеки, люди не замислюються над тим, що такі дії можуть спричинити не лише пошкодженню їхнього майна, але й становити загрозу власному життю. Згідно зі статистикою, в Одеському районі вже виникло дванадцять пожеж, з них дев’ять саме в житловому секторі. Як обігрівати житло безпечно розповів провідний інспектор ВЗНС Одеського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області Андрій Добрянський.
Андрій Добрянський, провідний інспектор ВЗНС Одеського РУ ГУ ДСНС України в Одеській області
Під час експлуатації пічного опалення забороняється: залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщати паливо та інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.
Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід: перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних пошкоджень; не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження; не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів; не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу; не обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами; не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.
За словами Андрія Добрянського, рятувальники проводять профілактичні рейди серед мешканців населених пунктів територіальних громад. Спілкуючись з людьми, вони нагадують їм про основні причини виникнення пожеж, розповідають як необхідно діяти у разі, якщо опинилися в осередку пожежі, пояснюють як користуватися первинними засобами пожежогасіння тощо. А щоб інформація з безпеки була завжди перед очима та краще засвоїлася, фахівці ДСНС вручають кожному співрозмовнику тематичні пам’ятки застережливого характеру.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися основних правил користування різними обігрівальними приладами. Пам’ятайте, що виконання цих та інших рекомендацій стане гарантією безпеки для вас та ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».
Нагадаємо, що на підприємстві ТІС підготовкою до опалювального сезону займається окремий підрозділ — газове господарство.
Автор: Іван Рафальський.
За матеріалами газети «Слава хлібороба» № 48 (9 903).