Село Красносілка досить великий населений пункт. Дві його частини поєднуються дамбою, яка проходить над балкою. Тут завжди інтенсивний рух: машини, курсують рейсові автобуси, а разом з цим великий пішохідний потік, адже діти йдуть до школи, мами з візочками на дитячий майданчик, хтось у сільраду. Довгі роки існувала проблема пересування пішоходів. Тому тутешні мешканці мріяли, щоб цю проблему розв’язали першою чергою.
Єлизавета, мешканка Красносілки
Це дуже важливо, тому що діти, коли йдуть в школу й зі школи, проходять цей міст і це дуже небезпечно, тому що дітки йдуть різного віку, люди різні бувають. Тим більш тут йде траса, й фури їздять, я думаю, що це дуже потрібно, особливо для дітей.
Тривалий час в сільраді думали як розв’язати цю проблему, адже дамба знаходиться на балансі Служби місцевих доріг. Тому до цього питання потрібно було підходити масштабніше, розповідає Красносільський сільський голова Марина Архірій.
Марина Архірій, Красносільський сільський голова
Це дуже великий проєкт, за який ми боролися рік, щоб його реалізувати. Безумовно він відбувся за підтримки депутата обласної ради Князя Аршалуйсовича Хачатряна. Проєкт буде реалізовувати Служба місцевих доріг, оскільки дана дамба знаходиться на їх балансі.
Вартість проєкту складає близько 38 млн грн. Сьогодні тут йдуть вже активні підготовчі роботи. Зараз працює техніка, побудовано ангар для зберігання спецтехніки та будівельних матеріалів. Нині, поряд з дамбою будується тимчасова дорога для руху транспорту та пішоходів. Адже дамбу планується повністю реконструювати.
Марина Архірій, Красносільський сільський голова
Першим кроком, безумовно стане реконструкція дамби, облаштування пішохідної дороги, перенесення газових мереж, роблячи їх підземними, тому що наразі вони йдуть над землею й ускладнюють рух, і не дають можливості поряд побудувати нормальний пішохідний майданчик. Потім освітлення, встановлення дорожніх знаків. Аби посприяти правильній організації дорожнього руху, будуть встановленні зупинки, і відповідні «кармани» для маршрутних таксі, щоб все було безпечно.
Нагадаємо, що будівництво водогону між селами Красносільської, Визирської та Доброславської громад знаходиться на етапі розробки плану проєкту.
Авторка: Стелла Дюар.