Восени 2021 року в Кордонському старостинському окрузі з’явилась медична працівниця. Адже в селах Кордон, Пшонянове та Мар’янівка останні 7 років це питання стояло дуже гостро, оскільки постійного медика не було, а якщо потрібна була медична допомога, то треба було їхати тільки в Доброслав. Завдяки активним діям старости Оксани Третякової, до них приїхала випускниця Білгород-Дністровського коледжу. Після успішного проходження стажування в Першотравневій амбулаторії, Аліна Арабаджи приступила до своїх обов’язків і ось вже понад чотири місяці обслуговує жителів Кордонського старостинського округу.
Аліна Арабаджи, фельдшерка Кордонського старостинського округу
Коли я почала працювати, людей зовсім не було. Мені здавалося, що вони мене бояться. А потім почали приходити. Ін’єкції почала їм робити, прийоми вже вела. Однак, було важко добиратися з Мар’янівки сюди пішки. Ще були такі важкі ситуації, що й вночі треба було прийти в Кордон.
Але через невеличкий проміжок часу Аліні знайшли будиночок в самому Кордоні, і тепер стало набагато комфортніше, ділиться фельдшерка. За словами фельдшерки, в основному пацієнтам допомогу надає вона, а якщо випадки серйозніші, то вони вже приходять у середу до сімейного лікаря. Аліна Арабаджи розповіла, з якими проблемами люди до неї звертаються.
Аліна Арабаджи, фельдшерка Кордонського старостинського округу
Найчастіше люди звертаються з артеріальною гіпертензією, тобто тиск в них десь 180-190, бували випадки, коли ще трошки й буде криз. І в основному це люди похилого віку, одні й ті ж. Частіше всього кризи виникають вночі, тому треба прийти та надати їм меддопомогу.
Звичайно, фельдшерка веде патронаж дітей, проводить їм огляд, якщо потрібно — лікує. Нині жителі Кордонського старостинського округу дуже щасливі через те, що в них тепер поряд є медпрацівниця.
Сергій Вітрогон, житель села Кордон
Раніше не було тут медпрацівника. Доводилося їхати в Доброслав, або до Одеси. Коли з’явилася медпрацівниця людям стало краще, особливо літнім жителям. Не кожна людина може виїхати з села і поїхати до лікарні. Так само з маленькими дітьми, тому що у когось немає транспорту або ще щось.
Оксана Третякова, староста Кордонського старостинського округу
Вона прийшла і відразу показала себе, хоча я розумію, як їй було важко. Вона поставила високу планку, що дійсно «я це вмію, я це зроблю». В неї великі організаторські здібності, вона відразу притягнула до себе всіх людей. Вона надає першу медичну допомогу по населених пунктах, враховуючи важку ситуацію з ковідом. Вона робить тести, навіть і моїй сім’ї якось довелося до неї звернутися.
Фельдшерку всіляко підтримує місцева влада — створюють гарні умови у фельдшерському пункті, надали житло, розповідає староста Оксана Третякова. Що ж стосовно медичного обладнання, то тут також є гарні новини, ділиться директорка КНП «Визирський центр первинної медико-санітарної допомоги» Визирської сільради Еліна Концева.
Еліна Концева, директорка КНП «Визирський ЦПМСД» Визирської сільради
Ми отримали телемедичне оснащення і з нового року ми будемо підключати його на деяких ФАПах, там де зараз є молоді фахівці. Сподіваюся, що це буде Кордон, Калинівка і Любопіль, поки що. І будемо мати таке телемедичне консультування з встановленням робочого місця для лікаря, а потім і місця з консультуванням з третім рівнем — це обласна клінічна лікарня.
До телемедичного оснащення входить — електрокардіограма, тиск, глюкоза крові, холестеринометрія, пульсоксиметрія тощо, додала Еліна Концева.
Нагадаємо, що два з половиною місяці тривала програма «Визирська ОТГ Сovid free» щодо необхідності вакцинації від COVID-19. Завдяки їй вдалося досягти суттєвих результатів щодо підвищення показників вакцинації серед мешканців громади.
Авторка: Стелла Дюар.