«Куяльницький» буде організовано на території Березівського та Одеського районів. Площа — близько 10,8 га, причому приблизно дві третини, хоч і включаються до складу НПП, але не вилучаються у землекористувачів, повідомляє «УСІ Online».
У 2018 році природні території Куяльницького лиману набули статусу курорту державного значення. Регіональна влада прохала про це ще у 2014-му році, відзначаючи «особливо цінні, унікальні природні лікувальні ресурси» водойми. Це ропа (вода з високим ступенем мінералізації) та пелоїди (лікувальні грязі). Вони використовуються при захворюваннях нервової та травної систем, опорно-рухового апарату та інших недугах.
У березні 2021 року уряд погодив проєкт створення нацпарку. А до категорії лікувальних Куяльницький лиман та Куяльницьке родовище мінеральних вод офіційно віднесено ще у 1996 році.
Нагадаємо, що раніше активісти закликали громадян підтримати звернення до президента України з приводу проєкту створення природного парку «Куяльницький» задля врятування території лиману.