Новорічні свята — це дивовижний період, коли можна потрапити у справжню казку, а ще краще — створити її. Так, на Старий Новий рік площа перед Красносільською сільською радою водночас перетворилася на центр розваг, народних традицій та кулінарних винаходів. Тут зібралися жителі з усієї громади. Кожен міг знайти справу до душі. Для маленьких гостей аніматори провели рухливі ігри, естафети й звичайно ж танці з піснями.
Дорослі також мали змогу випробувати свої фізичні можливості. Для них організували мінізмагання з армреслінгу, з гирьового спорту, присідання зі штангою на плечах серед жінок тощо. Поруч встановили польову кухню, де можна було посмакувати кашу та випити чай. Крім того, тут була облаштована чудова фотозона, де присутні з задоволенням робили світлини. У святковому заході взяли участь усі села з об'єднаної громади, адже ОТГ — це єдина родина, де кожен з повагою відноситься один до одного. Головне ж на ці новорічні свята — зберігати пам’ять про споконвічні українські традиції, а вони в нас є.
Українські жінки завжди були гарними господинями, тож жінки — місцеві старости, представляли свої старостинські округи та з задоволенням пригощали гостей справжніми традиційними українськими стравами: варениками, хлібом з салом, млинцями з різними начинками та багато чим іншим. Жителі Красносільської громади поділилися своїми враженнями від цього яскравого свята.
Валентина, жителька Красносілки
Дуже хочу висловити велику подяку громаді за те, що таке свято організували. Це народне свято. В цьому святі люди здружуються. Це велика наша громада, наша сім’я. Ми повинні любити свою громаду, а громада має любити нас. Я дуже вдячна і всім дякую за це свято.
Анастасія та Софійка, жительки Корсунців
Ми взагалі в захваті. В селі взимку нічого немає для дитини, усі по будинках своїх, усі змерзли біля пічки. А тут таке свято, яке об’єднує. Просто фантастично, що усі зібралися. Такі локації, яскраво, красиво, гучно і для дитини це захопливо, така зимова казка. Тому ми дуже раді були приїхати, все подивитися, потанцювати, повеселитися. Це — емоції, дякуємо дуже за те що це для нас роблять.
А яка насичена була концертна програма. Тут виступали й дитячі творчі колективи, які показували сценки та співали колядки, й танцюристи порадували гостей свята своїми номерами. Також привітати Красносільську громаду приїхали гості з Першотравневого будинку культури Визирської ОТГ — ансамбль духової музики «Фантазія» на чолі з художнім керівником Григорієм Маньковським, подарувавши присутнім кілька музичних композицій.
Неможливо не відзначити й чоловічий гурт з Красносільської громади, який так заспівав колядки, що аж дух захоплювало від їхнього таланту.
Також на площі була встановлена оселя Василя і Маланки, всередині якої облаштували українську світлицю з піччю, вишитими рушниками, лавками, столом, а на ньому — кутя, калач та узвар. А яке ж справжнє свято без добрих діл? На фестивалі проходила благодійна лотерея. На початку народного гуляння присутні взяли активну участь у придбанні лотерейних білетів. Зібрано кошти, які передані сім'ї Царюк із села Корсунці, дитина якої вкрай потребує допомоги. Переможець із села Павлинки отримав головний приз — телевізор. Це велике та яскраве свято було організовано за підтримки Красносільської сільської ради.
Марина Архірій, Красносільський сільський голова
На Новий рік в нас були такі виїзні, скажімо, заходи. А тут ми вирішили, що потрібно підбити підсумки й зробити такий нестандартний хід, зробити це саме на Василя — згуртувати громаду разом. Для цього, безумовно, була проведена певна організаційна робота. Були заплановані та найняті послуги автотранспорту, для того, щоб доставити мешканців з різних населених пунктів нашої громади до її центральної садиби. В цей святковий день хочу побажати нашим мешканцям в першу чергу миру, міцного здоров’я, щастя, взаємоповаги, взаєморозуміння, згуртованості, процвітання нашої громади. І нехай Господь оберігає нашу громаду і наших мешканців від усіляких негараздів.
На завершення свята відбувся яскравий салют.
Нагадаємо, що у новорічну ніч пройшла Хресна хода у місті Одеса із заїздом у село Красносілку Одеського району. Численна Хресна хода завітала у Свято-Лукинський храм Красносілки.
Авторка: Стелла Дюар.