Депутат Одеської обласної ради Олег Кутателадзе в інтерв’ю телерадіокомпанії «ТІС-ТВ» підбив підсумки 2021 року та вказав на питання, які потребують рішень.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
2021 рік, як і всі попередні роки, був нелегкий, але особливо запам’яталися дві обставини — ковід та війна. Над цими двома обставинами треба працювати та щось робити. Рухається реформа децентралізації, хотілося б, щоб вона йшла швидшими темпами. Ще хотілося б, щоб місцеві ради отримували, крім повноважень, ще і якісь кошти, як це записано в Конституції, і тоді їм буде легше працювати, оскільки люди сприймають владу через місцеві ради. Друге — хотілося б, щоб змінилася система виборів — повернулася у зворотний бік на місцевому рівні. Тому що людям важко вибирати за партійними списками та розбиратися у цих метрових бюлетенях. Наразі я чув, що лідер фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія виступив і сказав, що хочуть повернути мажоритарно-пропорційну систему до Верховної Ради. Бо сам Бог наказав на місцевому рівні мажоритарну систему, бо люди хочуть бачити особу, за яку голосують, конкретну людину. Я тут підтримую Арахамію та вважаю, що ці питання треба вирішувати.
Також Олег Кутателадзе розповів, що за 2021 рік покращилася депутатська діяльність і облрада стала робочим органом.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
У порівнянні з 2020 роком, з початку нашої депутатської діяльності, коли сесії збиралися і ми ніяк не могли розпочати роботу через розбіжності — це було дуже складно. Коли ми всі зайшли в глухий кут, то ми сіли й почали домовлятися, і порозумілися, і подивіться як зараз проходять сесії — швидко і шанобливо. Треба віддати належне тому, що облрада стала робочим органом. Ось це перше, що я хочу відзначити сьогодні як позитивний фактор. Є й моменти, над якими хотілося, щоби працювали серйозно. У нас в Одесі 91 громада. Я це часто кажу, що коли ми робили децентралізацію, ми недопрацювали. 84 громади недієздатні, їх треба дотувати. Загалом я вважаю, що в перспективі має бути так: 85 депутатів та 85 громад. Щоб кожен депутат представляв окрему громаду на Одещині. І це був би справді регіональний рівень, а так сьогодні є громади, які взагалі не мають депутатів в обласній раді. Ще одне питання у тому, що ті громади, які намагаються економічно покращити свою ситуацію, не стимулюють. Адже понад 90% бюджету Одеської області сьогодні це прибутковий податок, і я думаю, що справедливо було б там, де більше збирається якимось чином ДФРР, коли вирішують, чи стимулювали ці громади, якщо ті мають якісь проєкти та плани.
Олег Кутателадзе є ініціатором створення Визирської громади й дуже радий, тому що люди сьогодні не шкодують, що приєдналися до Визирської ОТГ.
Олег Кутателадзе, депутат Одеської обласної ради
Я радий тому, що всупереч усім проблемам люди сприйняли пропозицію об'єднатися і пішли за мною, і думаю, що сьогодні вони не шкодують про це. Сьогодні у громаді є депутати та депутатський корпус, які сформувалися у «Команду розвитку». Вони беруть активну участь у роботі. На мою думку, люди переконалися, що децентралізація це добре. Ось зараз багато хто з них каже, що добре, що в нас роблять дороги, як, наприклад, у Любополі. Наразі зміни відбулися, ми бачимо як змінюється Першотравневе, Визирка. І найголовніше — люди починають це помічати.
Нагадаємо, що реформа децентралізації в Україні робить старосту основною ланкою між мешканцями громади та державою.