Місячні пейзажі, ракети, зірки, інопланетяни та звичайно ж веселі космонавти — так школярі Дмитрівського старостинського округу Визирської ОТГ уявляють собі космос. У середині січня понад двадцять робіт учнів Дмитрівської гімназії прикрасили хол цього закладу освіти. Третьокласниця Ліна Макарчук свою роботу назвала «Космічне сузір’я». Вона розповіла, як малювала її разом з бабусею.
Ліна Макарчук, учениця Дмитрівської гімназії
Ми взяли з бабусею фарби, папір і почали малювати ракету, котика, планету та зірки.
Школяр Юра свою роботу теж малював не один, а з мамою. Малюнок вийшов монохромним, тому що юний художник вирішив показати космос без прикрас.
Юрій, учень Дмитрівської гімназії
Бо небо вночі чорно-біле.
Учасник виставки Назар вважає, що космос має два характерні орієнтири, які він і зобразив на своєму малюнку.
Назар, учень Дмитрівської гімназії
Космос — там планети та космонавти.
Були в експозиції й колективні роботи, розповідає керівниця гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Чарівні візерунки», Ольга Жердецька.
Ольга Жердецька, керівниця гуртка декоративно-ужиткового мистецтва «Чарівні візерунки»
За програмою у нас йшла робота з джутом — джутова філігрань. Ми робили серветки, підставки для олівців, а коли настав конкурс «Космічні фантазії», вирішили зробити з джуту космічну ракету. Цю роботу зробили троє дітей.
Щорічний Всеукраїнський гуманітарний конкурс «Космічні фантазії» проводиться в українських школах вже багато років. Головна його мета розвинути творчі здібності у дітей та підлітків, зацікавити їх дослідженням Землі та космосу в галузі природознавства та гуманітарних наук, вважає директорка Дмитрівської гімназії Ірина Мусієнко.
Ірина Мусієнко, директорка Дмитрівської гімназії
У нас сьогодні відбувається шкільний тур. Діти готувалися, малювали, робили вироби. Їм у цьому допомагали батьки та навіть бабусі. Діти принесли роботи й ми зробили виставку в школі. Потім ми маємо передати до громади наші найкращі роботи, які також пройдуть відбір і будуть вислані в область, а далі на всеукраїнський рівень.
Фінальний етап конкурсу відбудеться у квітні та буде присвячений Дню космонавтики. Цього року старт конкурсу був теж дуже символічним для українців. Тринадцятого січня з пускового майданчика компанії Space X у США за допомогою ракети-носія Falcon-9 відбувся запуск українського супутника «Січ-2-30». Ця подія є першим кроком на шляху реалізації нової державної космічної програми 2025 року.
Нагадаємо, що у Трояндівській школі Доброславської ОТГ було проведено шкільний етап Всеукраїнського колоквіуму «Космос. Людина. Духовність» (конкурс «Космічні фантазії»).
Авторка: Катерина Гончар.