У Першотравневому ліцеї проведено низку заходів до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, які мали на меті вшанування пам’яті знищених та убієнних, а також засвідчити прагнення до боротьби з усіма формами нетерпимості, що призводять до насилля над різними групами людей, повідомляє заступниця директора з навчально-виховної роботи Першотравневого ліцею Наталія Кириченко в Facebook-групі «Наші новини».
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост — переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенцима.
Голокост євреїв на окупованій нацистами території України відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах. На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах.
Символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. Масові розстріли тут розпочалися відразу після вступу нацистів до Києва. Від 27 вересня відбувалися щоденні масові розстріли євреїв — військовополонених і цивільних громадян. Їх пік припадає на 29-30 вересня, тривалість — щонайменше до кінця жовтня 1941 р. За цей час загинуло 33 771 особа. До кінця вересня 1943 р. Бабин Яр продовжував залишатися місцем регулярних розстрілів і поховань. Бабин Яр — некрополь для понад 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Нагадаємо, що Наталія Кириченко, заступниця директора з навчально-виховної роботи Першотравневого ліцею Визирської ОТГ, поділилась тим, що учні палять небезпечні для здоров’я е-сигарети в закладі.