На початку квітня 2022 року, згідно зі статистичними даними, Україну вже залишило понад 4 млн громадян, а внутрішньопереміщеними особами вважаються понад 11 мільйонів українців. Їх активно приймають регіони, в яких ситуація більш стабільна. Не є виключенням і Південь нашої держави. Визирська територіальна громада щоденно допомагає таким людям. Тут їх гостинно та щиро приймають місцеві жителі у своїх оселях та дають прихисток у селах Дмитрівка, Нова Вільшанка, та Визирка. Саме у Визирці дитячий садок, на час воєнного стану, став для них другою домівкою.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Людям, які приїжджають та перебувають у нас на території громади з Миколаївської та Київської областей, ми допомагаємо продуктами. Місцеві наші мешканці приносять їм одяг для дітей та дорослих. За будь-якого звернення на адресу сільради ми ніколи і ні в чому їм не відмовляємо.
Зараз у Визирській ОТГ перебувають 64 внутрішньопереміщені особи. Це мами з дітьми з Миколаєва, Гостомеля, Херсонської та Київської областей. Першотравневий старостат гостинно прийняв у себе майже половину з них. І кожного разу у Центрі надання адміністративних послуг лунають історії людських доль, опалених війною. Вислуховуючи їх, важко втриматися від сліз співпереживання, розповідає Анна Чайковська.
Анна Чайковська, адміністраторка ЦНАПу Першотравневого старостинського округу
В розмові з ними ми переживаємо дуже тяжкі моменти, які вони вже пережили. Це дуже складні людські історії — як вони виїжджали зі своїх населених пунктів та були вимушені кидати рідні домівки. Це складна ситуація і я дуже вдячна нашим жителям ОТГ, які їм дали прихисток. Ми всі їм дуже раді допомогти всім, чим можемо на сьогодні тут.
Нова Вільшанка для Світлани з дворічним синочком стала другою домівкою. Свій рідний дім у Бучанському районі Київської області покидати не хотіли до останньої миті. Зараз родина розкидана по різних регіонах — старший син з дружиною чекає настання миру на західній Україні. Самі вони оперативно вирушили у дорогу шостого березня.
Світлана, жителька Бучанського району Київської області
Шостого березня ми вирішили їхати, тому що наш старший син знаходився в Ірпені під Києвом. Вирішили вивозити сина та їхати самим з маленькою дитинкою. Ми коли виїжджали, то у нас було лише 30 хвилин на збори. Старший син їхав під «Градами» з Ірпеня. Ми брали речі тільки для малечі, для себе — не встигли взяти.
Процедура реєстрації перебування на території Визирської громади допоможе біженцям отримати різні види допомоги, в тому числі і державної.
Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу
Понад 30 сімей у громаді висловили своє бажання допомогти людям, які евакуйовані із зони активних бойових дій та прийняти їх у себе вдома. Зараз ми збираємо документи, щоб згідно з програмою Президента України надати їм матеріальну допомогу.
Анна Чайковська, адміністраторка ЦНАПу Першотравневого старостинського округу
Ми ставимо переселенців на облік з видачею довідки внутрішньопереміщеної особи. Це можна буде вже робити скоро в додатку «Дія». Так можна буде оформити державну допомогу: 2 000 грн для дорослих та 3 000 грн на дитину чи особу з інвалідністю.
Авторка: Ганна Валанцевич.