Робітники комунальних служб відносяться до критично важливих для держави професій. Тому такі спеціалісти можуть отримати броню та не призиваються на службу в період мобілізації. Ці служби тилу мають підтримувати стабільну роботу всієї інфраструктури життєзабезпечення звичайних українців. Попри це, деякі працівники комунального підприємства «Визирське джерело» пішли захищати рідну землю від російських окупантів.
Олексій Богуш, керівник комунального підприємства «Визирське джерело»
Ми працюємо, як одна команда. Всі на місці. Хлопці, кого призвали до армії, займаються своєю справою, ті, хто залишився, працюють у селах.
Крім робіт з доброустрою періодично виникають питання, пов’язані з водопостачанням. Наприклад, своєчасний ремонт обладнання на водонапірних вежах. Калинівський, Дмитрівський і Кордонський старостинські округи увійшли до складу Визирської громади усього рік тому. Тому громада просто фізично ще не встигла капітально відремонтувати в них всі, застарілі за довгі роки експлуатації, водонапірні вежі.
Олексій Богуш, керівник комунального підприємства «Визирське джерело»
Поки що ми цього реалізувати не можемо, але ми підтримуємо роботу помп. Щодо електрики — бувають перепади напруги, у нас виходить з ладу обладнання. Завдяки тому, що в нас минулого року був зроблений запас помп, близько 25 штук, ми все це оперативно усуваємо.
Весна — час проведення робіт з озеленення сіл. Йде обрізка дерев, збирання сухостою на клумбах, висадка багаторічників. Коли на вулиці села працюють комунальники, це додає надії, що все у нашій країні буде добре, вважає Любов Дінець.
Любов Дінець, працівниця Визирського відділення «Укрпошти»
Ось я ходжу на роботу щоранку і все це помічаю. Комунальники наші — молодці!
Любов Дінець за своїми службовими обов’язками часто ходить вулицями села й бачить, що люди теж не падають духом, намагаються підтримувати чистоту у своїх домогосподарствах.
Любов Дінець, працівниця Визирського відділення «Укрпошти»
Кожен біля свого будинку лад наводить, копають.
Володимир вже на пенсії, він мешкає на території дачного масиву біля Визирки. Говорить, що цього року в нього велика надія на власні врожаї овочів та фруктів.
Володимир, живе на дачному масиві біля Визирки
На ділянці все саджаємо і за деревами стежимо. Я не думаю, що цього року буде краще, ніж торік. Тому все вирощуємо, робимо, що можемо, щоб себе прогодувати, і дітей, родичам в Одесі допомогти.
Беруть селяни участь і в озелененні громадських зон. Наприклад, створений рік тому за ініціативи мешканців села Першотравневе невеликий сквер у районі старостату, цього року поповнився ще однією клумбою. Тим часом працівники комунальних служб планують надалі здійснити низку робіт, метою яких є безпека життя у селах громади.
Олексій Богуш, керівник комунального підприємства «Визирське джерело»
Ми працюємо в штатному режимі, трохи щільніше, ніж зазвичай, тому що нові завдання з’явилися. А так забезпечуємо безперебійне водопостачання, наводимо красу на вулицях, бо війна війною, а жити треба далі.
Авторка: Катерина Гончар.