Школярка із села Любопіль Євангеліна Сливець почала плести маскувальні сітки для української армії буквально з перших днів початку віроломної війни, яку розв’язав проти України російський агресор.
Навчалася цьому, новому для неї виду рукоділля разом із дорослими мешканцями рідного села. Тепер вона сама може пояснити й показати, як зробити цю роботу краще та швидше.
Євангеліна Сливець, волонтерка
Плетемо знизу, щоб потім можна було сісти на стілець, бо так легше. Беремо одну стрічку, просочуємо її через комірку сітки й робимо вузлик. Наступну стрічку зав’язуємо пропускаючи одну комірку сітки.
Валентина Василівна, як і всі у селі має своє домашнє господарство, город та сад. Хоча навесні турбот тут завжди багато, вона знаходить пару годин для того, щоб теж взяти участь у плетінні маскувальних сіток.
Валентина Василівна, мешканка села Любопіль
В’язати я не в’яжу, а от стрічки ріжу.
Щоб розпочати плетіння маскувальної сітки, основу натягують на спеціальну рамку, яку виготовили самі мешканці села з підручних матеріалів. Коли робили перші сітки, було складно. Основу приносили із домашніх запасів, а вона не завжди була зручною для плетіння. Тепер купують сітку жорстку та легку, таку простіше плести, транспортувати та застосовувати за призначенням, розповідає директорка Любопільського БК Тетяна Сливець.
Тетяна Сливець, директорка Любопільського БК
Є інтернет — він велика сила. Ми дивилися, плели сітки й спіральним швом, й зав’язочками. Вирішили, що зав’язочками буде краще та швидше.
Продумана технологія дозволяє працювати ефективніше. Останню маскувальну сітку площею 12 квадратних метрів вісім людей сплели за два дні, це з урахуванням нарізки стрічок. Основу трудівниці купують за власний кошт, а старі речи для стрічок приносять з домашніх запасів. Сьогодні маскувальні сітки найчастіше плетуть ті, хто працює в будівлі місцевого Будинку культури, а в перші тижні війни їх плетінням займалося все село, згадує Тетяна Сливець.
Тетяна Сливець, директорка Любопільського БК
Все село взяло участь, жінки, чоловіки, діти. Люди приходили з далеких вулиць, із села Ранжеве. Усі працювали, усі молодці.
Камуфляжна сітка є важливим атрибутом військового спорядження. Вона допомагає нашим воїнам залишатися непоміченими для ворога, щоб бути ефективнішими у бою. Безсумнівно ті сітки, що плетуть у тилу, вже врятували сотні життів наших українських воїнів. Вони допомогли нашій армії бути сильнішою, наближаючи день неминучої Перемоги над російським агресором.