Працівники культури Визирської громади поступово повертаються до своєї улюбленої творчої роботи. З початком війни на першому місці були завдання з надання допомоги тиловому забезпеченню захісників.
Потрібно було налагодити щоденний процес приготування їжі, плетіння маскувальних сіток, збирання гуманітарної допомоги.
Сьогодні працівники відділу культури, у тому числі чудово і з цим справляються, але за будь-якої можливості повертаються до своєї творчої діяльності.
Катерина Кушнір, керівниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
Хто не навантажений більше тиловою роботою, намагається піти у творчість. Щойно ситуація дозволяє, всі поступово повертаються до звичних обов’язків.
Директорка Любопільського будинку культури Тетяна Сливець розповіла про те, як вона працює із мешканцями села онлайн, через соціальні мережі. Це репетиції, та як результат, записані на телефон номери місцевої самодіяльності. Такій практиці її навчила епідемія коронавірусу, вірніше ті обмеження у спілкуванні, до якіих вона призвела.
Тетяна Сливець, директорка Любопільського будинку культури
Останнє свято, з публічними заходами що ми готували була Масляна ще торік. Планувалося багато свят. У мене й досі лежать подарунки на 8 березня для жінок, які ми закупили заздалегідь. Зараз репетиції проводяться в онлайн режимі, ми готуємось до концерту на честь майбутньої Перемоги над рашистами. Ми знімаємо відео з дітьми та викладаємо все це у Фейсбуці.
Свій другий відеокліп на військову тематику зняли працівники Визирського будинку культури. Це була не просто відеофіксація вокалістів, які співають пісню «Брати-українці», а вже справжня театральна постановка з різних локацій.
Катерина Кушнір, керівниця відділу культури, туризму та культурної спадщини Визирської сільради
Усі навчаються чогось нового. Навіть та сама режисура, яка була звичайною для концертів, змінилася. Це не просто робота на глядача у залі, а більше вже акторська майстерність, де потрібно передати правильно емоції.
Поки Мистецька школа працює у режимі віддаленого доступу, її вчителі записують відеономери духової музики. Серед виконавців і диригент духового оркестру «Визирські сурми» Степан Скочіпець, якого рідко можна побачити у ролі оркестрового музиканта.
Катерина Кушнір розповіла й про те, що у планах створити велику колективну відеороботу з усіма творчими колективами громади, яка буде присвячена «Дню вишиванки». Метою цієї роботи є те, що наші цінності, за які також воюють українські мужні воїни, мають культурне значення для всього світу.
У простому одязі — вишиванці, в її орнаменті висловлена ідентичність та філософія великого українського народу. Зараз і цю нашу культурну складову намагається знищити російський агресор, але це в нього ніколи не вийде.
Авторка: Катерина Гончар.