Миколаївська, Херсонська, Донецька та Луганська області, Харківщина та Києвщина — з різних куточків України, опаленої війною, Визирська територіальна громада приймає внутрішньо переміщених осіб. За статистикою майже половина з них реєструється у громаді завдяки електронному додатку «Дія». Але більшість звертається у сільські ради та ЦНАПи особисто. У нових життєвих обставинах їм індивідуально надаються різні види допомоги, розповідають начальник відділу соціального захисту населення Визирської сільської ради Ярослава Ящук та очільник громади Валерій Стоілакі.
Ярослава Ящук, керівниця відділу соціального захисту населення Визирської сільради
Нині в нас перебуває 348 внутрішньо переміщених осіб, з них 141 — це ті, хто зареєструвався у додатку «Дія». В нас є мешканці громади, які надають їм прихисток та потім отримують від держави за це кошти.
Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова
Внутрішньо переміщені особи перебувають і проживають в нас у Визирці, Першотравневому, Дмитрівці — буквально у всіх населених пунктах громади. Вони стоять на обліку, ми допомагаємо їм продуктами, якщо потрібно, відвозимо до лікарні. Ми намагаємось, чим можемо цим людям допомагати.
Ярослава Ящук, керівниця відділу соціального захисту населення Визирської сільради
Практично кожен з них охоплений гуманітарною допомогою. Також вони шукають працевлаштування — консультуємо з будь-яких питань в режимі реального часу.
Визирська громада активно співпрацює в цьому питанні з усіма небайдужими громадянами, підприємствами, релігійними організаціями. Вже зараз у громаді створено необхідний запас харчових продуктів для населення. Допомога надходить звідусіль, розповідає заступниця сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Визирської сільради Наталія Бянова.
Наталія Бянова, заступниця сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Визирської сільради
Ми співпрацюємо з волонтерськими організаціями, з небайдужими людьми. Вчора отримали допомогу від гуманітарного штабу Одеської області — було завезено яйця. Також зайшла фура з дитячим харчуванням. Працюємо з релігійними організаціями, з усіма ми активно взаємодіємо, щоб нікого з нужденних не забути та допомогти вчасно.
Охопити соціальним захистом якомога більше мешканців громади та внутрішньо переміщених осіб — таку задачу виконує щоденно Центр надання соціальних послуг Визирської сільської ради. Фахівець з соціальної роботи Надія Пальоха каже, що загальна біда всіх згуртувала — кожен підставляє зараз плече нужденним.
Надія Пальоха, фахівчиня з соціальної роботи Центру надання соціальних послуг Визирської сільради
Ми дуже вдячні всім благодійним фондам за те, що вони нам допомагають чим можуть: це сипучі продукти, макарони, крупи, консерви, цукор. Сьогодні в нас є куряче яйце. Деякі люди, особливо переселенці, зі сльозами на очах приймають це все. Дуже складно всім — переселенцям, а також тим, хто втратив роботу, багатодітним матерям. Центр надання соціальних послуг намагається не забути нікого і не обійти жодного своєю увагою.
Ольга Міронова поки не розглядає можливість повернення до рідної Луганщини. Повертатися родині просто нема куди — будинок зруйновано вщент, розповідає вона.
Ольга Міронова, жителька Луганської області
Я приїхала з Житомирської області, а до цього ми виїхали з Попасної Луганської області. Зараз там вже немає моїх родичів та знайомих — більшість виїхала. Долю деяких я досі не знаю, бо не можу до них додзвонитись. Визирська громада та Одеська область зустріли нашу родину дуже гостинно. Нам постійно повідомляють про те, які можна підійти взяти товари та продукти. Тут у соціальній службі всі люди просто на підбір!
З вірою у Збройні сили України та надією на Перемогу — так у Визирській громаді проходить кожен день. Робота з внутрішньо переміщених особами триває, всі вони дякують за прихисток й велику людську підтримку.
Матеріал створено за підтримки Української Асоціації Медіа Бізнесу.